“DAYANIŞMA HER ENGELİ AŞAR 

Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi etkinliğine katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler günün farkındalık günü olduğunu ifade ederek, “Yılın 365 günü engelliler bireylerin yanındayız” dedi. 

Hendek’te düzenlenen farkındalık gününe katıldı.

Programlar kapsamında huzur evinde hediye takdimi yapıldı, sevgi evlerine kahvaltılık desteği verildi. 

PROTOKOL KATILDI 

3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi tarafından bir dizi etkinlikler düzenlendi. Dernek Başkanı Murat Polat ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından organize edilen etkinliklere Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun yanı sıra Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa Zor, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Rami Murat Topuz, Sakarya  Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Kotan, Hendek Sosyal Hizmet Merkez Müdürü G.Fatma Dursun, Kızılay Hendek Koordinatörü Sami Bağdatlı katıldı. 

BABAOĞLU ÖZEL İLGİ GÖSTERDİ 

İlk program Melek Nişancı Huzur evinde yapıldı. Huzurevi sakinlerinin pijama gibi ihtiyaçlarına uygun özenle hazırlanan hediyeler programa katılan protokol tarafından yaşlılarımıza takdim edildi. Program nedeniyle dernek yönetimine teşekkür eden Başkan Babaoğlu, huzurevi sakinleriyle yakından ilgilendi. Babaoğlu, “Bugün değil her gün bizim için çok özel ve önemli. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bir farkındalık günüdür. Bu vesileyle her zaman ziyaret ettiğimiz Melek Nişancı Huzurevinde Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesinin düzenlemiş etkinliğe katılarak, Hendek protokolüyle birlikte huzurevi sakinleri hediye takdim ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Hendek’te düzenlenen farkındalık gününe katıldı.

POLAT: MÜCADELEYE DEVAM 

Ardından Arifiye’de bulunan sevgi evine yine dernek yönetimi tarafından temin edilen kahvaltılık erzaklar protokolün de katılımıyla teslim edildi. Düzenlenen organizasyonlara katılan, destek veren herkese teşekkür eden Şube Başkanı Murat Polat, “Yılın 365 günü engelli bireyler için mücadele ediyoruz. Hayırseverlerimizin ve protokolümüzün kıymetli destekleri oluyor. Yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarımla büyük bir mücadele içindeyiz. Allah her birinden razı olsun. Engelli kardeşlerimiz için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Derneğimiz onlara hizmet için var” diye konuştu. “

Babaoğlu dernek programlarının yanı sıra Özel Gelişimsel ve Rehabilitasyon Merkezinde özel öğrencileri ziyaret ederek onlarla vakit geçirdi. 

Haber:  Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni
 

Editör: Hendek Haber