“60 milyon liralık çalışmalarla Hendek’in üstyapısını yeniledik”

Büyükşehir Belediyesi Hendek’te Yeşilvadi - Kalayık - Harmantepe- Yarıca - Yeniköy - Yeşilköy grup yolunda işlemleri tamamladı. Programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Hendek’te 76 kilometre yolun üstyapısını 124 bin 655 ton asfalt ile yeniledik. Toplamda 55 milyon 526 bin 385 TL yatırım gerçekleştirdik. 3 milyonluk yatırımla ilçemize yeni bir itfaiye hizmet binası kazandırdık. Altyapıda da hamdolsun yoğun şekilde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Hendek’in üst yapısının yenilenen kısımları ile ilgili lansman yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve 16 ilçede gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarıyla yeni rekorlara imza atıyor. Şehrin güneyinden kuzeyine, batısından doğusuna hummalı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde de işlemleri büyük bir titizlikle yürütüyor. 

Son olarak Hendek’te yapımı tamamlanan grup yollarının tanıtımı için program düzenlendi. Programda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, ilçe sakinleri ve basın mensupları yer aldı.

Şehrimizin her karışına hizmet sunuyoruz                                                                                                 
Başkan Yüce konuşmasında her alanda faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin yanında olmak için hayatın her alanında faaliyet göstermekten kaçınmıyoruz. Bizim en temel çalışma alanlarımızdan birisi hemşerilerimizin günlük hayatını kolaylaştırmaktır. Temiz ve kesintisiz içme suyu, sağlıklı kanalizasyon sistemi, güvenli yollar, rahat ulaşım ağı, sosyal hayatın çeşitliliği, kültürel zenginlik ve eğitim gibi birçok alanda hemşerilerimizin gündelik yaşamlarını şekillendiriyor, şehrimizin her karışına hizmet sunuyoruz” diye konuştu. 

55 milyon 526 bin TL yatırım                                                                                                                          
Hendek’te yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yüce, “Hendek’te 76 kilometre yolun üstyapısını 124 bin 655 ton asfalt ile yeniledik. Hendek Belediyesi ile yapılan asfalt protokolü ile 4.736.821 TL karşılığında 9.183 Ton Asfalt ile Hendek Belediyesi sorumluluğunda olan 9.4 kilometre yolun üstyapısı yenilendi. Diğer yatırımlarla birlikte Hendek’imize yol bakım alanında toplamda 55 milyon 526 bin 385 TL yatırım yaptık” dedi.

Afetlere karşı itfaiye hizmet binası inşa edildi                                                              
Başkan Yüce konuşmasının devamında inşa edilen itfaiye binasını vurgu yaparak, “Olası bir afette etkin ve zamanında müdahale için Hendek’te bir itfaiye hizmet binası inşa ettik. Bu hizmet binası ile 91 mahalleye hizmet sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gençlerimize ve çocuklarımıza ayrı bir kıymet veriyoruz                                              
Spor alanında yapılan faaliyetlere de vurgu yapan Başkan Yüce, “Geleceğin mimarları olan; gençlerimizi ve çocuklarımızı spora teşvik etmek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacı ile Hendek’te 2 futbol, 7 basketbol ve 6 voleybol sahası olmak üzere toplamda 15 ‘Spor Alanı’ oluşturulmuştur. Böylece gençler vakitlerini değerlendirecek, sağlıklarını koruyacak ve kötü alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Gençlerimize ve çocuklarımıza verdiğimiz kıymeti, onlar için çabalayarak göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Hendek’in üst yapısının yenilenen kısımları ile ilgili lansman yapıldı

Sözler bir bir hayata geçiriliyor
“Bildiğiniz üzere 2022 yılında grup yolu olarak asfaltlanmamış yol kalmayacak inşallah demiştik. Bu sözümüzü tutmak için hummalı çalışmalar gerçekleştirdik. Bugün lansmanını gerçekleştirdiğimiz grup yolumuz da bunun bir kanıtıdır.  İhtiyaç duyduğumuz anda bize katkı sağlayan, destek veren Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum. Her zaman söylüyorum; bizler Cumhur İttifakıyız, biriz, beraberiz. Bu dayanışma içinde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızın Hendek’imize ve Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Hendek’in üst yapısının yenilenen kısımları ile ilgili lansman yapıldı

Başkan Yüce’ye hizmet teşekkürü

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “1.5 yıllık bir sürede pandemi dolayısıyla çalışılmayan bir ortamda, ilçemize yaklaşık 60 bin ton asfaltla bizleri baştan aşağı yenileyen, hala daha ilçemiz için çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum. Bu kadar kısa zamanda bu kadar tonajlı yolu bir belediye daha yapamaz. Bizler her zaman daha iyisini yapmak için varız. Hayırlı olsun” dedi. Kalayık Mahalle Muhtarı Özhan Satar, çalışmalar dolayısıyla teşekkürlerini paylaştı..

Editör: Hendek Haber