Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 4. Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarına herkesi davet ederek “Türk tarımına ışık tutan böylesine ciddi ve büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. 5 yıldızlı bir tarım fuarı bizleri bekliyor” dedi.

GL Platform tarafından düzenlenecek 4. Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı, ziyaretçilere kapılarını 10 Kasım'da açacak. Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek olan fuar, sektördeki yenilikleri de gözler önüne serecek. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, fuarın sektöre büyük katkı sağlayacağına dikkat çekerek "Sadece Sakarya değil Zonguldak, Bolu, Düzce, Bilecik, Bursa, Kocaeli ve Yalova'dan toplamda 100 bini aşkın misafiri geçen yıl bu fuarda ağırladık. Tarımsal alandaki gelişmeler, hayvancılık ve çiftçi ekipmanları noktasında Türk tarımına ışık tutan böylesine ciddi ve büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

TÜRK TARIMINA CAN SUYU 

Fuarın sektör açısından "altın" fırsat olduğuna değinen Babaoğlu, “İlk yıl 60 bin, ikinci yıl 70 bin ve geçen 100 bin kişiyi ağırladığımız bu fuarda gelecek yıllarda katılımcı sayısının yüzbinlere ulaşması kaçınılmaz bir gerçek. Belli bir vizyon çerçevesinde kurumlar arasında yapılan güçlü iş birliğinin olumlu yansımalarını hep birlikte görüyoruz. Bu vesileyle ülke ekonominin geleceği ve can damarı olan tarım/hayvancılık sektörüne can suyu vazifesi gören bu fuar organizasyonun da emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Toprak söz konusu olduğunuzda her birinize ayrı ayrı büyük görevler düşmektedir. Fuarların, eğitimlerin, desteklerin her geçen arttığı bir dönemdeyiz. Üretmek, gelişmek ve geliştirmenin anahtarı işte buralarıdır” diye konuştu. 

5 YILDIZLI BİR FUAR 

Fuara vatandaşları, çiftçileri, üreticileri ve tüm firmaları davet eden Başkan Babaoğlu, “10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanına herkesi bekliyoruz. Türkiye’de az sayıda yapılan ve Avrupa’da görebileceğiniz düzeyde gerçekleşen 5 yıldızlı bir tarım fuarı bizleri bekliyor” dedi.