BAŞKAN BABAOĞLU VELİLERİ BİLGİLENDİRDİ 

Hasarlı olduğu gerekçesiyle Bakanlığın yıkım kararı verdiği Hendek Anadolu Lisesinin velileriyle istişare toplantısında bir araya gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Benimle her zaman görüşebilirsiniz. Yanınızdayım. Ancak lisemizin yıkım kararıyla ilgili belediyemizin yetkisi de talebi de yoktur. Projelerimiz elbette var. Ama okul yıkın biz projemizi yapalım demeyiz.” dedi. Görüşmede ortak hareket kararı alındı. 

VELİLER BABAOĞLU’NDAN YARDIM İSTEDİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Anadolu Lisesi'nin yıkım kararına tepki gösteren Okul Aile Birliği Başkanı Erol Çetinkala ve öğrenci velileri ile istişare toplantısında bir araya geldi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah gerçekleşen buluşmada okulun yıkım kararıyla Hendek Belediyesinin hiçbir alakası olmadığını ifade eden Başkan Babaoğlu, velilerin endişelerini dinleyerek çözüm yolu aranması için görüş alışverişinde bulundu. 

Hendek Belediye Başkanı Velilerle bir araya geldi

BABAOĞLU: BİZ HER ZAMAN GÖRÜŞEBİLİRİZ 

Burada velileri dinleyen Başkan Babaoğlu, “Okulun yıkım kararıyla ilgili Bakanlık tarafından Türkiye genelindeki hasarlı okullarla alınan bir karar var. Depremde olası bir felaketlerin yaşanmaması adına Bakanlığımızın kararı bu. Burada bizim konuyla alakalı bir tasarruf, karar ve görüş bildirmemiz zaten mümkün değil. Ortada belediyemizle alakalı yanlış bir bilgilendirme var. Ben her zaman sizinleyim, istediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Benden destek istemeniz sizin bir hakkınızdır. Dün belediye binasına geldiniz. Ben şehir dışındaydım. Ne bir randevu ne de geleceğinize dair bilgim var. Yoksa biz her zaman görüşebiliriz” dedi. 

ORTADA BİZİMLE ALAKALI BİR DURUM YOK 

Babaoğlu, “Öncelikle şu çok iyi bilinmelidir. Bizim Hendek’in gelişmesi ve büyümesi planlarımız var. Vizyon projelerimiz var. Bunlardan biri de şehrin merkezinde yapılacak meydan ve ulaşım düzenlemesidir. Kendi mülkiyetimiz de olan yerlerin tasarrufu bize aittir. Bakın Emniyet binası ve sağlık ocağı yıkım kararı var. Bu da bizimle alakalı bir durum değil, Hendek Lisesi de bizimle alakalı bir durum değil. Başka bir kuruma ait binalarla ilgili kolay kolay tasarruf elde edebilmek, istediğiniz projeyi yapmak için bu alanlarla ilgili talepte bulunmakta kolay değil” diye konuştu. 

Hendek Belediye Başkanı Velilerle bir araya geldi

PROJEMİZ VAR DOĞRU; AMA YENİ OKUL OLMADAN OLMAZ 

Hendek Anadolu Lisesinde öğrenci olduğunu ve kendisinde manevi bir yeri olduğunu ifade eden Babaoğlu, “ Bu okulun yıkım kararını bana Okul Aile Birliği Başkanı bildirdi. Bende Ankara’da araştırdım öğrendim. Elimde ne rapor, karar ne de bir bilgi var. Biz proje yapacağız, burayı bize verin yıkalım proje yapalım da demedik.  Projemizi o okul ne zaman yıkılırsa o zaman yapmak istiyoruz.” dedi. 

Hendek Belediye Başkanı Velilerle bir araya geldi

BİLGİ KİRLİLİĞİ ORTADAN KALKTI 

Veliler Başkan Babaoğlu’na destekleri nedeniyle teşekkür ederken, konunun ilgili makamlara taşınması ve görüşülmesi için fikir birliğine varılırken, Başkan Babaoğlu velilerin yanında olduğunu ve destek olacağını söyledi. Toplantıda veliler sorularına cevap bulurken Hendek Belediyesi hakkındaki bilgi kirliliği de ortadan kalkmış oldu.

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi