TOPLU KONUT SEVİNCİ: SÖZÜMÜZÜ TUTTUK 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi” kapsamında Hendek halkına vermiş oldukları sözü tutmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Görüşmelerimiz sonuç verdi. TOKİ toplu konut alanımızda 220 konut inşa edecek. Hendek’te vatandaşlarımız uygun fiyata konut sahibi olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 Görüşmeler sonuç verdi, TOKİ Hendek de de konut yapacak…

TOKİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ DEMİŞTİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Şubat ayı olağan meclis toplantısında toplu konut projesiyle ilgili olarak TOKİ’yle görüştüklerini hatırlatarak, “Özellikle dar gelirlilere, konut sahibi olamamış ev sahibi olamamış vatandaşlarımıza bir konut edindirme hayalimiz devam ediyor. Artan maliyetler nedeniyle yapmayı planladığımız konutlar dar gelirlilere konut edindirme değil ticari anlamda konut faaliyeti haline gelecek. Dar gelirlilere konut yapma fikrindeyiz. TOKİ ile görüşeceğiz. Eğer kabul ederlerse arazimizi onlara devretmeye ve vatandaşlarımıza ucuz konut edindirme fikrimiz devam ediyor” demişti. 
Görüşmeler sonuç verdi, TOKİ Hendek de de konut yapacak…  
UYGUN VADELERLE 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Tanıtım Töreni’nde Hendek’in de beklediği müjdeyi verdi. Başkan Babaoğlu, “ Halkımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Toplu konut hamlemiz başarıyla sonuçlandı. Toplu konut olarak belirlediğimiz ve tüm planları tamamlanmış alanda TOKİ tarafından 220 adet konut yapılarak inşa edilecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle Vatandaşlarımız, toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlarımıza, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabileceklerdir.  Aynı şekilde, toplam 850 bin lira fiyata sahip 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle yapılabilecektir” dedi. 
Görüşmeler sonuç verdi, TOKİ Hendek de de konut yapacak…  

220 KONUT YAPILACAK 
Babaoğlu son olarak şunları söyledi; “Dar gelirliyi konut sahibi yapma arzumuzu gerçekleştiriyor olmanın sevincini yaşıyoruz. TOKİ 220 adet konut inşa edecek. Bir şekilde Hendek’te vatandaşlarımız uygun fiyata konut sahibi olacak. TOKİ’ye, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ve özellikle bu işin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Turgut Babaoğlu ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

Haber: Hendek Belediyesi Halkla İlişkiler ve Basın Bülteni