“KAZANLAR BU KEZ HAYIR İÇİN KAYNATILDI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ile birlikte Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi ile Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu etkinliğine katıldı.

Engelliler Yararına Hendek’te etkinlik düzenlendi.

ORTOPEDİK ENGELLİLER EĞİTİM, KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesinin “1 Reçelde Sen Yapmak İster misin” projesine destek oldu. Projeye ev sahipliği yapan Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Yiyecek, İçecek Hizmetleri bölümü öğrencileri tarafından 100 kavanoz reçel yapıldı. Yapılan reçellerin ihtiyaç sahiplerine verileceğini söyleyen Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şube Başkanı Murat Polat, “Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi olarak ‘Anne Eli Değmiş Gibi’ reçel ve pekmez projesinin mimarı Şube Başkan Yardımcımız Sn. Aslı Uzunoğlu ve yönetimimize teşekkür ediyorum. Çok güzel ve anlamlı bir projeye imza attık. Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürüne de desteklerinden dolayı teşekkür ederken, Yiyecek içecek bölümü öğretmenleri ve öğrencilerinin vermiş olduğu emeklerinden dolayı kutluyorum” dedi.

BAŞKAN BABAOĞLU: GÜZEL ŞEYLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR 

Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ile birlikte düzenlenen etkinliğe katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kaymakam İbrahim Acır ve öğrencilerle birlikte reçelleri kavanozlara doldurup projeye destek verdi. Etkinlikte konuşan Başkan Babaoğlu, “Öğrencilerimizin gözlerindeki azmi ve mutluluğunu görüyorum. Burada iyiliğe ışık yakmak ve yol göstermek için aslında böyle bir proje yapılmış. Reçel burada sembolik bir araç olmuş. İnsanlara yardım etme ve paylaşma duygusu oluşturmak adına güzel bir vesile olmuş. Paylaşmak, paylaşılan şeyden daha lezzetlidir. Projenin mimarı Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Murat Polat’ı ve yardımcısı Aslı Uzunoğlu’nu ve yine bu projeye ev sahipliği yapan Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kıymetli öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Engelliler Yararına Hendek’te etkinlik düzenlendi.

KAYMAKAM ACIR:  YÜREKTEN KUTLUYORUM

Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise yaptığı konuşmada “Ortopedik Engelliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şube Başkanı Murat Polat ve yönetiminin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Tüm çalışmaları takdire şayan. Gönüllülerle birlikte güzel işlere imza atıyorlar. Vatandaşlarımızın gönüllerine dokunuyorlar. Her birinden Allah razı olsun. Devlet Millet el ele bu tarz etkinliklerle ve çalışmalarla tüm vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Derneklerimizi de bu açıdan çok önemli buluyoruz. Murat Polat ve yardımcısı Aslı hanımefendiyi tebrik ediyor, yürekten kutluyorum” dedi.”

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni

Editör: Hendek Haber