ECEVİT KELEŞ, SAĞLIK BAKANLIĞI ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR”

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş kentteki diş hekimliği fakültesinin SGK ile anlaşması konusunu defalarca gündeme getiriyor. Sağlık Bakanlığı Keleş’in ve Sakaryalıların talebini görmezden geliyor. Sağlık Bakanlığının Sakarya halkını Suriyeliler kadar değerli görmediğini belirten Keleş,

“Bakanlık üç maymunu oynuyor.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş diş hekimliği fakültesinde SGK’lı vatandaşların muayene edilmemesini bir kez daha gündeme getirdi. Türkiye’nin birçok ilinde Üniversitelilerin diş hekimliği bölümü SGK İle anlaşmalı iken Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi SGK hastalarını ücretli olarak muayene ediyor. Başkan Ecevit Keleş, Sağlık Bakanlığının bu uygulaması ile Sakarya halkını cezalandırdığını söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI SAKARYALILARI CEZALANDIRIYOR MU?

Konuyu defalarca gündeme getirmelerine rağmen bir adım daha ilerleme kaydedilmediğini belirten Başkan Keleş, “Sakarya Üniversitesinin Diş Hekimliği Fakültesinin SSK anlaşmasını yapmasını istedik. Vatandaşlar mevcut diş hastanesine muayene için haftalarca beklemek zorunda kalıyor. Diş hastanesinde sıra bulmak her geçen gün zorlaşıyor. Çünkü talep artıyor ve haftalar sonrasına sıra alabiliyorlar. Özel ve Fakülte Diş hastaneleri para ile muayene yapıyor. Vatandaş bu zorlu ekonomik şartlarda sağlıklarını kaybedebiliyorlar. Diğer iller de fakültelerle SGK anlaşması var iken Sakarya’da neden anlaşılamıyor. Soruyoruz. Sormaya da devam edeceğiz. Ancak Sağlık Bakanlığı hiçbir şekilde vatandaşı ciddiye alıp da cevap vermiyor. Adeta üç maymunu oynuyor.” dedi.

SURİYELİLER KADAR DEĞERİMİZ YOK!

Sakarya halkının cezalandırıldığını belirten Keleş, “Mesele Sakarya olunca bu konu neden görmezden geliniyor anlamış değiliz. Sakaryalı hemşerilerimizin mağdur edilmesinin özel bir sebebi var mıdır? Sakaryalılar neden cezalandırılıyor? Sağlık Bakanlığını uygulamalarında kendi vatandaşına Suriyeliler kadar değer vermiyor. Kendi vatandaşınınım parası ile muayeneye zorlayan bir sistem üretiyor. Diğer tarafta ücretsiz ve sağlık kurumlarının kapıları sonuna kadar açık olan Suriyeliler var. Bu vatandaş bunun hesabını sormayacak mı sanıyorsunuz. Az Kaldı. Geliyor Gelmekte Olan!” açıklamasında bulundu.

“VATANDAŞIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Vatandaşın hakkını savunmaya devam edeceklerini belirten Keleş, “Biz kentimize dair yaşanan sorunları, vatandaşların yaşadığı problemleri aktarmaya, yetkililere görevlerini yapmaları konusunda uyarılarda bulunmaya devam edeceğiz. O nedenle bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin SGK ile sözleşmesinin yapılmaması büyük bir mağduriyet yaratıyor. MHRS üzerinden randevu almak deveye hendek atlatmak gibi oldu artık. İnsanlar böylesine derin bir ekonomik krizin içinde, kıt kanaat geçinmeye çalışırken, özel hastanelere olduğu gibi özel diş kliniklerine gitmek zorunda bırakılıyor. Bu millete yapılan hak mıdır? Ve bahsettiğimiz üzere tüm Diş Hekimlik Fakülteleri'nin SGK kapsamında olmasına rağmen Sakarya niçin mağdur edilmektedir ve SGK sözleşmesi bugüne kadar neden yapılmamıştır? Lütfen bu soruna bir an önce çare bulunuz ve Sakaryalının mağduriyetini gideriniz” ifadelerini kullandı.

Haber. : Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı Basın Bülteni