Büyükşehir Belediyesi SAMEK Hanımeli Üretim Atölyesi’nde görevli kadın ekibi, deprem bölgesindeki afetzede çocuklar ve ailelerin üşümemesi için şal, bere ve atkı üreterek bölgeye ulaştırıyor.

Depremzedelere şal, bere ve atkı üreterek bölgeye ulaştırılıyor

Tekeler SAMKEK hanımeli Üretim Atölyesinde usta öğreticiler bölgede felaketi yaşayan çocuklar, aileler ve tüm vatandaşların üşümemesi için durmadan, yorulmadan ürün çıkarıyor. Öte yandan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda da yardım toplama faaliyetlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi, depremi yaşamış bir şehir olarak bu konuda öncü oluyor. 

Depremzedelere şal, bere ve atkı üreterek bölgeye ulaştırılıyor-1 (1)

“Ara vermeyeceğiz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesine yaptığımız çalışmaları olabildiği kadar hızlı ve profesyonel olarak gerçekleştirmekteyim. Bu anlamda afet bölgesinde olumsuz hava şartları ile mücadele veren depremzedelerine yönelik 1200 takım şal, bere ve atkı hazır hale getirilmiştir. Çalışmalar kapsamında ürünlerimizin üretimi hızlı bir şekilde devam ederek bölgeye ulaşması hedeflenmektedir. Bu soğuk kış günlerinde depremzede kardeşlerimizin bir nebze de olsa ısınmalarını sağlamak bizler açısından en büyük mutluluk kaynağı olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Depremzedelere şal, bere ve atkı üreterek bölgeye ulaştırılıyor