“BÜYÜK ZAFERİN 108. YILI KUTLANDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108’nci yıldönümü Hendek’te bir dizi programla kutlandı. İlçe Protokolünün katılımıyla Cumhuriyet Meydanında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler düzenlenen törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Protokol tarafından şehit mezarlarına karanfil bırakılıp dua edildi.

Büyük Zafer Hendek’te Kutlandı

CUMHURİYET MEYDANINDA

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’nci yıldönümü Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Başkanları Toplantısı nedeniyle Antalya’da olan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu katılmazken, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Başkan Babaoğlu adına Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hendek Temsilciliği, Kuvay-i Milliye ve Mücahitler Derneği ve İlçe Protokolü, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Büyük Zafer Hendek’te Kutlandı

Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen tören, Saygı Duruşunda bulunulması nın ardından İstiklal Marşı ve Çelenk sunumu ile son buldu.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Protokol şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek karanfiller bıraktı. Hendek Müftüsü Murtaza Gür tarafından Şehitlerin kabri başında dua okundu.”

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

Editör: Hendek Haber