Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal alanlarda sıkıştırılmış beton yol çalışmaları devam ediyor. Akyazı’da Ballıkaya Mahallesi’nde çalışmalar tamamlanırken, Yongalık Mahallesi’nde ise işlemler sürüyor.

2023 çalışma takviminde olan ve Akyazı’nın kırsal alanlarının güvenli ve sağlıklı ulaşımına destek sunan beton yol çalışmaları Yongalık Mahallesinde devam ediyor. 

Beton yol çalışmaları tamamlanıyor

Ballıkaya ve Yongalık 27 bin metreküp beton

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı marifetiyle yürütülen çalışmalarda Ballıkaya Mahallesi’ndeki 3 bin 500 metrelik güzergâh beton yola kavuştururken, 4 bin 500 metrelik Yongalık beton yol güzergâhının 2 bin metrelik kısmında çalışmalarına devam ediyor. Toplamda 27 bin metreküp betonun kullanıldığı güzergâhlarda ulaşımlar rahat ve konforlu bir şekilde yapılıyor.

 Beton yol çalışmaları tamamlanıyor

Dayanıklı ve yerli üretim

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Akyazı ilçemizde başlattığımız sıkıştırılmış beton yol çalışmalarıyla eskimiş yollarımızı modern ve güvenli bir hale getiriyoruz. Akyazı Ballıkaya Mahallesinde çalışmalarımızı tamamlarken, Yongalık Mahallesindeki çalışmalarımızı da yarıladık. Toplamda şuan itibari ile 5 bin metrelik güzergâhta 27 bin metreküp sıkıştırılmış beton yolu ilçemize kazandırdık. Planlanan program dâhilinde bölge halkımızın kullanımına sunacağımız milli kaynaklarla üretilen, uzun ömürlü sıkıştırılmış beton yolun bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.