Toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi Fethi Yıldız , Gurup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül, MYK Üyeleri Nur Tuğba Aktay ve Bülent Maşaoğlu konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Muhtarlardan soru alınması sırasında Hendek İlçesine Bağlı Martinler Mahallesi Muhtarı İbrahim Kahya söz aldı. 

Konuşmacı heyetine sorusunu yönelten Muhtar Kahya ilk sorusunda, yaşanan hırsızlık olaylarında verilen cezaların caydırıcı olmadığını değinirken 2. sorusunu şöyle yöneltti. 

“2009 dan beri muhtarım, çok şükür elimden geldiğince hizmet etmeye çalışıyorum, Maalesef bu dönem , en kötü dönemimi yaşıyorum muhtarlık olarak, şu an Martinler Mahallesi olarak hizmet almakta sıkıntı yaşıyoruz. Yani Bugunla ilgili Sayın Belediye Başkanımda burada gereken dilekçeleride verdik. Malesef, Ben Kendim Ak Partiliyim, Belki ondan, belki Cumhur İttifakı burda Hendek’te işlemiyor, yani , hizmet bakımından, az önce bir yaşam konusuna değindiniz, yarın yapıyoruz,  öbür gün yapıyoruz, öbür gün öbür gün , üç buçuk seneyi  hemen hemen bitirdik, üç sene dört ay oldu seçimler geçeli, ben sizin huzurunuzda, belediye başkanından rica ediyorum, sizde şahit olun , yani burada ya benimle ilgili bir problem var. Varsada ben bilmek istiyorum, şahsımla ilgili problem varsa onuda burada bilmek istiyorum. Sayın Vekilim Ben Bir daha bu fırsatı bulamıyacağım. Sizden de allah razı olsun, ben de bekliyorum, teşekkür ederim hayırlı akşamlar diliyorum.” dedi. 

Martinler Mahallesi İle ilgili olarak Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül , Hendek Martinler Mahallesi Muhtarına şöyle bir cevap verdi. 

Vekil Bülbül - “Muhtarım Şimdi Anladım şimdi bu 500 kişinin içerisinde nasıl”

Muhtar Kahya - “Sayın Vekilim Ben Şimdi Bir daha bu fırsatı bulamıyacağım.”

Vekil Bülbül - “Ne oldu şimdi, hizmet gelmiş olmuyor ki,  biz burda şimdi Türkiye ile alakalı veyahut bölgemizle alakalı talep varsa dile getirelim. Martinler Köyünün Meselesi Mahallesinin Meselesi, benimde meselemdir, sayın genel başkanım da meselesidir, yani çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Yaşanan diyaloglar programa katılanları hem güldürdü hem düşündürdü. 

Cumhur İttifakının Hendek de bu mahallede çalışmıyor sorusunu yönelten ve Ak Partili Olduğunu sözlü şekilde beyan eden Muhtar İbrahim Kahya nın kalan 1,5 yıllık yerel yönetimler süresince mahallesinin sorunların çözülüp çözemeyeceği ve bu yaşamış olduğu durumu bir daha ne zaman dile getire bileceği merak konusu oldu…