Erenler Pekşenler de yapımı devam eden yeni otoban girişi çalışmalarını ziyaret eden Başkan Ekrem Yüce, “Çalışmalar hızla devam ediyor. Şehrimizi transit ulaşımda ve ticari güzergâhlarda bir numara yapacak çalışma bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete alınacak. Hayırlı olsun” dedi.

Yeni Sakarya otoban bağlantı yolunda  çalışmaları hızlandırıldı
 Çalışmaları yerinde takip eden Başkan Yüce, “Çalışmalar hızla devam ediyor. Şehrimizin yeni otoban girişi inşallah bu yıl içerisinde hizmete alınacak” dedi.

Yeni Sakarya otoban bağlantı yolunda  çalışmaları hızlandırıldı

Kamulaştırma bedeli Büyükşehir’den

Kuzey Marmara Otoyolu, Anadolu Otoyolu (TEM Otoyolu) ve D-100 Karayoluna bağlantıyı sağlayacak olan yeni otoban girişinin ilk etabında çalışmalar hızla devam ediyor. Erenler Pekşenler bölgesinden başlayıp Bekirpaşa Kozluk mevkiinde kurulacak son gişede tamamlanacak çalışmanın kamulaştırması 40 Milyon TL’lik bir bedelle Büyükşehir tarafından gerçekleştirilmişti. Transit ulaşım, lojistik ve ticaret ağına değer katacak, Karasu Limanı ve tüm OSB’lere alternatif oluşturacak 2 bin 500 metrelik bu yol tamamlandığında trafiğin kent merkezine dengeli şekilde dağılmasını sağlayacak. 

Yeni Sakarya otoban bağlantı yolunda  çalışmaları hızlandırıldı

Ulaşım ağlarıyla bağlantı

Ziyareti sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya Mıza ulaşımda daha pratik çözümler sunan alternatif bir otoban girişi için göreve geldiğimiz günden itibaren çalışmalarına başlamıştık. Kamulaştırma bedelini tamamladığımız yeni otoban girişinde için geçtiğimiz yıl ilk kepçeyi vurmuştuk. Hamdolsun çalışmalar duraksamadan hızla devam ediyor. Hem OSB’ler arası bağlantıyı tesis edecek hem de şehrimizi transit ulaşımda ve ticari güzergâhlarda bir numara yapacak çalışmayı inşallah bu yıl içerisinde tamamlanacak. 2 bin 500 metre uzunluğunda ve 23 metre genişliğinde yapılacak yeni yol ile D 100 Karayolu, Anadolu Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu arasındaki bağlantıyı sağlayacak ve şehrimizin ulaşım ağlarıyla bağlantılarını kuvvetlendireceğiz” dedi.

Yeni Sakarya otoban bağlantı yolunda  çalışmaları hızlandırıldı