Çocuklar “Sosyal Güvenlik Elçisi “ oldu…

Sakarya Sosyal Güvenlik İl müdürlüğü  KİTUP II Projesi kapsamında İlkokul 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik etkinlik düzenledi.

Çocuklar “Sosyal Güvenlik Elçisi “ oldu…

Sosyal Güvenlik İl müdürü Nurten Canbasoğlu , İlçelerde ki ilkokul 3. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

Proje kapsamında öğrencilere Sosyal Güvenlikle ilgili çizgi flimler seyrettirilerek sorulan sorulara  doğru cevap verenlere “Sosyal Güvenlik Elçisi” belgesini öğretmenleri ve okul yönetimi eşliğinde verildi. 

Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu İl  müdürü Canbasoğlu “KİTUP II Projesi kapsamında İlkokul 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen etkinlik kapsamında Sosyal Güvenlik Bilincini arttırmaya küçük yaşta çocuklarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Hazırlanan çizgi filmler aracılığıyla onlara ulaşmamız ve bu farkındalığı arttırmamız daha da kolaylaşıyor ilgilerini bu konuya rahatça çekebiliyoruz “dedi.



Sosyal Güvenlik İl müdürü Nurten Canbasoğlu “ Sakarya da ki tüm ilçelerdeki 3 .sınıf öğrenclerine ulaşmak hedefimiz “dedi .   Erenler, Güneşler ,Serdivan ,Arifiye,Hendek Akyazı da ki İlköğretim 3.sınıf öğrencileri ile  buluşan SGK yetkilileri “ Sosyal Güvenlik Elçisi” belgesi dağıttı.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER