Hendek de bir süre önce temeli atılan ve inşaat çalışmalarında sona gelindi bildirilen Hendek Fen Lisesi inşaat alanında Siyasiler ve Belediye Yetkililerinin incelemelerde bulunduğu duyuruldu. Yapılan bilgilendirmede şu bilgilere yer verildi. 

“DEVLET BAHÇELİ FEN LİSESİ EĞİTİME KALİTE KATACAK”

Yapımı devam eden Devlet Bahçeli Fen Lisesi inşaat alanında incelemeler yapan MHP İl Başkanı Akar, “Lisemiz ismiyle müsamaha şehrimizin eğitim kalitesine olumlu katkılar sağlayacak” dedi. İlçe Başkanı Namlı ise, “Hendek için gururluyuz ”derken teknik bilgiler paylaşan Başkan Babaoğlu da Cumhuriyetin 100.yılına vurgu yaptı. 

İNCELEMELER YAPTILAR 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İlçe Başkanı Burhan Namlı, il-ilçe yöneticileri ile birlikte yapımı devam Devlet Bahçeli Fen Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulunup MHP heyetine bilgiler verdi. Son kata gelinen ve kaba inşaatı bitme aşamasına gelen Fen Lisesi inşaatında çalışan işçilere kolaylıklar dileyen Akar, Babaoğlu ve Namlı, bina katlarında incelemeler yaptı. Akar, Babaoğlu ve beraberindekiler ardından Hendek için muhteşem bir eser olarak adlandırılan Fen Lisesi inşaatına harç karıp, tuğla koydular, ustalarla demir montaj teli bağlayıp kalıp çaktılar. İnşaat alanında yapılan gezinin ardından şantiye şefliğinde Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürü Muhammed Özod ve mühendisler tarafından proje teknik bilgileri anlatıldı. 

Yapımı devam eden Hendek Fen Lisesi inşaat alanında incelediler.

BABAOĞLU: ARMAĞAN OLSUN
 
Demir ebatları ve beton kalitesiyle deprem yönetmeliklerine uygun, standartların üzerinde inşa edilen Fen Lisesi yapımının hızla devam ettiğini anlatan Başkan Babaoğlu, “ Bu eseri Hendek’imize, Sakarya’mıza, Ülkemize kazandırmaktan çok mutluyuz. Her gün neredeyse proje alanında inceleme yapıyoruz. Gözbebeğimiz olan bir eserden bahsediyoruz. Devlet Bahçeli Fen Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kabul edildi ve yeni dönemde nasipse öğrenci alımı başlayacak. Okulumuzu yetiştirmeye çalışıyoruz. Bakanlığımızca hızla tamamlayarak açılışını yapacağız. Cumhuriyetimizin 100.yılına yakışan bir eser ortaya çıktı. Ülkemize armağan olsun” dedi. 

Yapımı devam eden Hendek Fen Lisesi inşaat alanında incelediler.

NAMLI: GURURLUYUZ, MUTLUYUZ
 
Babaoğlu liseyle ilgili destek veren tüm isimlere bir kez daha teşekkür ederken MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, “ Okul olması, Fen Lisesi hayalimizin gerçekleşiyor olması, bu işte bizlerin imzasının olması ve adıyla bizleri gururlandıran bir eser tamamlanıyor. Temel atma töreninde demir yoğunluğu ve ebatları dikkatimizi çekmiştir. Bunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Beton perdeler başta olmak üzere kolon imalatı ve inşaat alanında yapılan işçiliğe şahit olduk. Devlet Bahçeli Fen Lisesi sağlam temeller üzerine inşa ediliyor. Rabbim buranın açıldığını günleri, eğitim faaliyetlerinin başladığı günleri görmeyi nasip etsin. Hayırlı olsun. Kutlu olsun” ifadelerine yer verdi. 

Yapımı devam eden Hendek Fen Lisesi inşaat alanında incelediler.

AKAR: İŞTE ÜRETKEN BELEDİYECİLİK 
İncelemeler yaptıktan sonra değerlendirmelerde bulunan ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile ekibini kutlayan MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ise, “Şehrimizin eğitim kalitesine olumlu katkı sağlayacak olan lisemizin ismiyle müsamaha uzun yıllar hizmet vermesini temenni ediyorum. Bu güzel eserin kazandırılması noktasında Sakarya Milletvekilimiz ve Grup Başkan Vekilimiz Sayın Muhammed Levent Bülbül, Hendek Belediye Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kalıcı eserler, güzel hizmetler çalışarak oluyor. Hendek’te bu işleri çok yapıyor. Üretken Belediyeciliğin perçinlendiği bu hizmetlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapımı devam eden Hendek Fen Lisesi inşaat alanında incelediler.

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi