VALİ KALDIRIM HENDEK’İN PROJE ALANLARINI GEZDİ 

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Hendek Belediyesinin proje alanlarını gezerek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’ndan bilgiler aldı. 31 Ekim’de temeli atılacak Fen Lisesi ve inşaat çalışmalarında son etaba geçilen Nitelikli İstihdam Merkezi şantiyelerinde inceleme yapan Vali Kaldırım, Hendek Belediyesini de ziyaret etti. 

Vali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İncelediVali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İncelediVali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İnceledi

BAŞKAN BABAOĞLU BİLGİ VERDİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Akova Mahalle Muhtarlığının temel atma töreni sonrasında Hendek Belediyesinin proje alanlarını gezerek Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’ndan bilgiler aldı. Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve belediye başkan yardımcılarının yer aldığı gezilerde Vali Kaldırım Fen Lisesi İnşaat alanı, Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi inşaat alanını gezdi ardından son olarak Hendek Belediyesi'ni ziyaret etti. 

Vali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İnceledi

FEN LİSESİ ŞANTİYE ALANI

31 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’da yapılacak olan Fen Lisesi temel atma töreni öncesinde şantiye sahasına giden Vali Kaldırım, burada Başkan Babaoğlu’ndan bilgiler aldı. Sakarya’nın 5.Fen Lisesi için geri sayım başlarken Başkan Babaoğlu önemli bir yatırımı Hendek’e kazandıracak olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Vali Kaldırım ise Başkan Babaoğlu’nu bir kez daha tebrik ederek eğitim alanında yapılan bu yatırımın şehrimizin geleceği adına önemli ve ciddi olduğunu dile getirdi.

Vali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İnceledi

NİTELİKLİ İSTİHDAM MERKEZİ 

Ardından içinde Bilimsel Araştırma Merkezi ve şehrimizin en büyük kütüphanelerinden birinin yer alacağı, 'Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi' inşaatını gezerek Kaldırımı bilgilendiren Babaoğlu, “ Projemiz 3.kat son beton aşamasına ulaştı. Valiliğimiz öncülüğünde gerçekleşen ve büyük bir titizlikle hazırlanan projemiz bittiğinde Hendek’in önemli merkezlerinden biri olacak” dedi. Vali Kaldırım ise projenin sosyal ve ekonomik anlamda katkılarına dikkat çekerken, “ Güçlü ve güzel bir hizmeti, eseri aziz vatandaşlarımızla bir an evvel buluşturmayı istiyoruz. Bu manada Hendek’e kazandırdığımız bu eser Devletimizin ekonomik, eğitim, sosyal ve kültürel alanda yaptığı çalışmalarda merkez olacak” diye konuştu. 

BABAOĞLU : VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ 

Gezilerin ardından Vali Kaldırım, Başkan Turgut Babaoğlu'nun makamında ziyaret ederek belediye personelleriyle görüştü. Kısa bir değerlendirme yapan Başkan Babaoğlu, “ Hendek olarak Sayın Valimizin her daim büyük desteklerini görüyoruz. Devletimizin tüm kurumlarıyla işbirliği içinde hemşehrilerimize hizmet ediyor, projeler geliştiriyoruz. Her alanda yarışan, gelişen ve değişen bir şehir olmak adına güçlü yarınları hep birlikte inşa ediyoruz” dedi. 

Vali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İnceledi

VALİ KALDIRIM : DEVLET - MİLLET EL ELE 

Başkan Babaoğlu’na teşekkür eden ve çalışmalarında başarılar dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “ Sakaryamız her alanda güzel, farklı ve yüksek potansiyeli olan bir şehir. Zira bugün Hendek’te bir dizi temaslarda bulundu. Milletimizle bir aradayız. Hepimiz bu millete, memlekete hizmet ediyoruz. Devlet-Millet el ele, sarsılmaz güçlü bağlarımızla çalışıyoruz. Temeli atılan, yapılan, yapılacak olan eserlerin her biri bir hizmettir. Bu manada Başkanımızı tebrik ediyorum. Kolaylıklar diliyorum” dedi. Vali Kaldırım görüşmelerin ardından Hendek’ten ayrıldı. 

Vali Hendek’te Yapımı Süren Projeleri Yerinde İnceledi

Haber  : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni