Teknoloji Geleceği Değiştirir Konferansı düzenlendi.

Sakarya da konferansta teknolojinin geleceğe etkisine ilişkin farklı alanlarda konular ele alındı.

Teknoloji 12.01.2022, 17:38
Teknoloji Geleceği Değiştirir Konferansı düzenlendi.
© HENDEK HABER

Teknolojinin geleceğe etkisi ele alındı

SUBÜ, Trade Preneur Global Academic Platform ve CT Üniversitesi ortaklığında 17 ülkeden katılımcının yer aldığı ‘6.Uluslararası Teknoloji Geleceği Değiştirir Konferansı’ düzenlendi. Konferansta teknolojinin geleceğe etkisine ilişkin farklı alanlarda konular ele alındı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Trade Preneur Global Academic Platform ve Hindistan’ın CT Üniversitesi işbirliğiyle 3 gün süren ‘6. Uluslararası Teknoloji Geleceği Değiştirir Konferansı’ düzenlendi. 17 ülkeden katılımcının yer aldığı ve 7 oturumun gerçekleştirildiği konferansta, teknolojiyi ilgilendiren geniş bir çerçevede; çevreden ekonomiye, deniz ekosisteminden tarım ve yeşil mutabakata multidisipliner çalışmalar ortaya konuldu.

Teknolojinin ilerlemesiyle eğitim alanında ortaya çıkan yenilikler ele alınarak geleceğe yönelik perspektifler ve geliştirilen yeni eğitim sistemleri de konferansın konusuydu. Bu kapsamda SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversitenin +1 Uygulamalı Eğitim Modeline ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. SUBÜ; Birleşmiş Milletler ortaklarından Trade Preneur Global Academic Platformun bir ortağı olarak uluslararası konferans, sempozyum ve panellerde düzenleyici olarak yer alıyor.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu