Altyapıdan tarıma, eğitimden ulaşıma kadar dünyadaki tüm yenilikleri şehre kazandıran Büyükşehir, insan hayatını kolaylaştıran teknolojileri şehre entegre etmeye devam ediyor. Bu kapsamda yılda ortalama 5 milyon defa tıklanan Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinin arayüzü baştan aşağı yenilenerek mobil uyumlu hale getirildi.  

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin dünyaya açılan kapısı web sayfası yenilendi. Vatandaşların belediye ve faaliyetleri ile ilgili bilgilere kolay ulaşabilmesini sağlamak amacıyla mobil uyumlu hale getirilen resmi web sitesinin arayüzü de büyük bir dönüşüme uğradı. Yılda yaklaşık 5 milyon defa tıklanan site, yeni tasarımıyla büyük beğeni topladı.

Sakarya.bel.tr Web Sayfası Yenilendi

Uyumlu altyapı

Web adresinden vatandaşlarla e-belediyecilik hizmetlerini buluşturan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin, teknolojik alanlarda yaptığı yenilikler ve değişim rüzgarı, resmi internet sitesine de yansıdı. Belediye, internet sitesinin içeriğini ve tasarımını değiştirip yenilerken, teknolojik tasarımında; haberler, ihale duyuruları, günlük duyurular, bugün vefat edenler, kent rehberi, kültür ve sanat etkinlikleri, nöbetçi eczaneler, sağlık hizmetleri, hizmet birimleri ve bilgi edinme sayfalarına erişim kolaylaşmış olup, arayüzü de daha sade ve pratik hale geldi. Görsel ve fonksiyonel açıdan modern bir görünüme sahip olan yeni site; Sakarya ile ilgili fotoğraf ve videolarla da kullanıcı dostu özelliğe kavuşturuldu. Site, uyumlu altyapısı sayesinde cep telefonu ve tabletlerde sağladığı kolay kullanım ile de göze çarpıyor.

Video desteği

Büyükşehir Belediyesi’nin yenilenen web sitesi nin en büyük özelliklerinden biri de video özelliğini desteklemesi olarak öne çıkıyor. Belediyenin haftalık faaliyetlerinin video gösterimi ile yayınlandığı sitede ayrıca Büyükşehir’in vizyon projelerine de video çalışmalarıyla yer verilecek. Web sitesinin en üst kısmında kullanıcıyı karşılayan video haberler, siteye sosyal medya havası katıyor ve bilgiye ulaşımı kolaylaştırıyor.