Yapılan Acıklamada 

"Sakarya, yeni teknolojilerle üreticiyi buluşturacak olan Sakarya 4. Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri, Yem Fuarı için güçbirliği yaptı.
 
Bu yıl GL Platform tarafından dördüncüsü düzenlenecek olan Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı için geri sayım başladı. Fuar 10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenecek. Tarımdaki son yenilikler ve teknolojik gelişmeler, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler görücüye çıkacak. Fuar öncesi sektör temsilcileri, danışma kurulu toplantısında bir araya geldi. 
 Sakarya Tarım Fuarı Hendek'te Bu Tarihte düzenleneceği duyuruldu...

Toplantıya Sakarya İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Ümit Erol, Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Akyazı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, Hendek Belediyesi Tarımsal İşler Müdürü Recep Ali Aydın, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Yusuf Çelebi başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları yöneticileri katıldı. GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, "Biliyoruz ki şehrimiz bu fuarı dört gözle bekliyor, biz de var gücümüzle çalışacağız. Tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. Alanımızda bir metrekare boş yerimiz yok, alanımız daha büyük olsa çok daha iyisini de yaparız” diye konuştu.
 
“YENİ FUAR ALANI İÇİN EL ELE”
Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Akyazı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar da fuarın her yıl başarısının artarak devam ettiğini söyledi. Gıda arzının öneminin giderek anlaşıldığı bir dönemden geçildiğini hatırlatan Bayraktar, Sakarya'nın yeni bir fuar alanına ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Bayraktar "Bu konuda kalbimiz bir atmalı, el ele vermeliyiz. Sakarya’nın potansiyeli bunu hak ediyor, bu fuarın başarısı bunu hak ediyor” dedi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Volkan Terzioğlu da "Hendek, fuar alanını açarak şehrimiz için büyük fedakârlık yapıyor. Yeni bir fuar alanı talebimiz var. Sakarya’yı çok öne çıkaracak bir fuara imza atabilir, Sakarya’nın gücünü herkese gösterebiliriz” diye konuştu. Sakarya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Toçoğlu ve Sakarya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Üzeyir Aydın da yeni fuar alanı ile Sakarya'nın potansiyelini üst seviyeye çıkaracağını söyledi. 
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Yusuf Çelebi ise "Çok mutluyuz, her yıl fuarımız başarısını katlıyor. Dünya, gıda güvenliği konusunda sıkıntılı. Gelecek yıllarda tarımcıların üzerine dünyanın yükü binecek. Biz hazır olmalıyız. Bu fuar, bunun için çok önemli” diye konuştu. Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, fuara desteklerin devam edeceğini belirtirken Hendek Belediyesi Tarımsal İşler Müdürü Recep Ali Aydın da fuara tüm Sakarya'nın sahip çıkmasını istedi. Sakarya İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Ümit Erol, fuar kapsamındaki Kadın Çiftçi Bilgi Yarışması'nın yine destekçisi olacaklarını belirti. Sakarya Ticaret Borsası Genel Sekreteri Yasemin Arıkan da, fuarın hayırlı olması dileyerek yüksek katılım beklediklerini ifade etti. "

bilgilere yer verildi