Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarına başladı. Sabah saatlerinde şehir genelinde ulaşıma kapanan 67 mahalle yolundan 41’i ulaşıma açıldı. Kalan kapanan yollarda çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Sakarya da karla mücadele sürüyor

Bu kapsamda Büyükşehir ekipleri saat 08.30 itibariyle kapanan 67 mahalle yolunda karla mücadele çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında gelen 13.30 raporuna göre 41 mahalle yolu ulaşıma açıldı. Kalan 26 mahalle yolunda hummalı çalışma devam ediyor.

Sakarya da karla mücadele sürüyor

Kapanan yollarda çalışmalar sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele mesaisine başladı. Meteoroloji raporuna göre aksiyon alan ve kentin dört bir noktasında teyakkuza geçen Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (YOL-BAK) ekipleri, karla mücadele çalışmasını aralıksız yürütüyor. YOL - BAK'tan ilk kar raporu ise açıklandı. Alınan bilgiye göre sabah 08.30 saatiyle yoğun kar yağışının etkili olduğu Geyve ve Taraklı'da 42, şehir genelinde ise 67 mahalle yolu ulaşıma kapanmıştı. 13.30 saatli son rapora göre ise kapanan mahalle yollarından 41’i ulaşıma açıldı. YOL - BAK'tan yapılan açıklamada, "7/24 sahadayız ve kar mesaimiz devam ediyor. Yoğun şekilde yağış alan yüksek kırsal mahallelerimizde teyakkuz halinde sürekli olarak küreme devriyelerimize devam ediyoruz" denildi.

Sakarya da karla mücadele sürüyor