MALDİVLER CUMHURİYETİ HEYETİ'NDEN BAŞKAN BABAOĞLU’NA ZİYARET

Maldivler Cumhuriyetinden Türkiye’ye gelen finans ve proje uzmanları ile bir araya gelen Başkan Babaoğlu, makamdaki görüşmenin ardından Atatürk Parkında heyetle birlikle ağaç dikimi gerçekleştirip günün sonunda Hendek Özel Restoran’da sertifika ve plaket töreninde katılımcılara plaket ve sertifika takdim etti.

Maldivli Uzmanlar Hendek’te Ziyaretlerde Bulundu.

BAŞKANLIK MAKAMINDA

Maldivler Cumhuriyeti’nden ekonomistler ile Tarım ve Balıkçılık Bakanlığı’ndan yetkilileri makamında ağırlayan Başkan Babaoğlu, heyet ile Hendek Belediyesinin proje çalışmalarının yanı sıra balıkçılık konusunda çalışmalar ile dünya bankası tarafından finansman sağlanan proje bazlı faaliyetlere yönelik karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Görüşmelerin ardından heyet Bayraktepe Sosyal Tesislerinde bulunan Hendek Müzesini ziyaret ederek Hendek tarihi hakkında bilgiler edindi.

ATATÜRK PARKI'NDA FİDAN DİKİMİ

Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan Fidan Dikim Etkinliğine heyet ile birlikte katılan Başkan Babaoğlu, sosyal konularda ülkeleri geliştirici ve çevreyi koruyucu projelere destek sağlaması açısından Atatürk Parkı İçerisinde yer alan yeşil alanları fidanla buluşturdu. Oluşturulan alanda iki ülkenin dostluğunu pekiştirmesi açısından İngilizce dilde ‘ Hoş geldiniz bu ağaç dostluğumuz ve kardeşliğimiz adına hep yaşatılacaktır’ yazıldı. 

Maldivli Uzmanlar Hendek’te Ziyaretlerde Bulundu.

BAŞKAN BABAOĞLU: ORTAK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK

Günün sonunda Hendek Özel Restoran’da gerçekleşen sertifika ve plaket töreninde katılımcılara ve gençlerden oluşan program destekçilerine Başkan Babaoğlu tarafından plaket ve sertifika takdim edildi. Maldivler Cumhuriyetinden Türkiye’ye gelen finans ve proje uzmanlarını Hendek’te misafir etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten Başkan Babaoğlu, Maldivlerin özellikle turizm ve balıkçılık alanında önde olduğunu biliyoruz. Eğitim, sağlık ve sosyal konularda ülkeleri geliştirici ve çevreyi koruyucu projelere destek sağlaması açısından bu tarz ülkeler arası diyalogların ve görüşmelerin her iki ülke açısından faydalı olacağını, ülkelerin birbirleri ile dayanışmaları, kaynaklarını paylaşmaları ve ortak girişimlerle çalışmalar yaptılar daha yaşanılabilir bir dünya için önem taşıdığını dile getirdi. 
Türkiye’yi ve Sakarya’yı çok beğendiklerini dile getiren heyet, misafirperverlikleri ve ilgi alanları için Başkan Babaoğlu’na çok teşekkür etti. 

Haber:  Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bülteni