Başkan Ekrem Yüce İskenderun’da temaslarını sürdürdü. 250 konteynerlik yeni yaşam alanında incelemelerde bulunan Yüce, Büyükşehir aşevini ziyaret etti, depremzedelerle bir araya gelerek yaraların sarılacağını dile getirdi.

Teknik ekibinden devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yüce, altyapısı ve üstyapısı ile tam donanımlı bir konteyner kent kuracaklarını ifade etti.

Sakarya tek yürek

Hatay’ın İskenderun ilçesinde kurulacak 250 konteyner kapasiteli yeni yaşam alanında devam eden çalışmaları inceledikten sonra Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, yeni yaşam alanının içerisinde mescit, sağlık ocağı, market, çocuk oyun alanı ve barınma alanlarının yer alacağını belirtti. Açıklamasında deprem bölgesinde devam eden çalışmalardan bahseden Başkan Yüce, Sakarya olarak tek yürek olduklarını ve yaraları sarmak için canla başla çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Yüce açıklamalarını tüm Sakaryalı hemşehrilerine teşekkür ederek sonlandırdı.

Konteynerler den oluşacak yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu

Canlı yayında anlattı

İskenderun’da temaslarını gün boyu sürdüren Başkan Ekrem Yüce, Sakarya Mahallesinde bulunan çadır kentte Büyükşehir Belediyesi’nin aşevini ziyaret etti. Depremzede vatandaşların acılarını paylaşan Başkan Yüce, eline kepçeyi aldı ve akşam yemeği servisine yardım etti. Büyükşehir aşevi günde 3 öğün sıcak aş çıkartarak çadır kentteki depremzedelere hizmet sunuyor. Aşevi ziyareti sonrası Başkan Ekrem Yüce, TV264 kanalının canlı yayın konuğu oldu. İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı ile beraber katıldığı canlı yayında depremin ilk gününden itibaren Sakarya olarak ne yaptıklarını tek tek paylaştı. Başkan Ekrem Yüce, Adıyaman'da ve İskenderun da kurulacak konteyner kent çalışmasında ciddi bir mesafe aldıklarını belirtti.

Konteynerler den oluşacak yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu