SEDAŞ ekipleri tarafından Sakarya İli, Karasu İlçesi, Liman bölgesinde kaçak elektrik kullandığı tespit edilen kişilerin elektrikleri kesilerek şebeke kontrolleri sağlandı.

Kaçak ve usulsüz elektrik kullanıma karşı mücadele  sürdürüyorlar3

Sakarya, Kocaeli, Gebze, Bolu ve Düzce’de 2 milyonu aşkın müşteriye enerji dağıtım hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), sosyal sorumluluk bilinciyle kaçak elektrik ve usulsüz kullanıma karşı mücadelesini başarıyla sürdürüyor. 7/24 sahada bulunan SEDAŞ ekipleri, periyodik olarak yaptıkları denetimlerde tespit edilen kaçak kullanımları tutanakla kayıt altına alırken vatandaşlara yönelik hayati riskleri azaltmak amacıyla şebekede görülen kaçak elektrik bağlantılarını iptal ediyor.

Kaçak ve usulsüz elektrik kullanıma karşı mücadele  sürdürüyorlar3 (1)

11 kişilik ekip sahada görev yaptı

Kaçak elektrik kullanımıyla ilgili bilinçlendirme çalışmaları tüm hızıyla sürerken Sakarya’nın Karasu ilçesi, Liman bölgesinde SEDAŞ tarafından kaçak ve usulsüz kullanım taraması yapıldı. 11 kişilik ekip ve 5 araç ile yapılan kontroller sonucu enerji nakil hatlarına kanca atılması suretiyle kaçak bağlantılar tespit edildi. Usulsüz elektrik kullanıldığı saptanan müşterilerin elektrik bağlantıları kesilerek tutanaklar tutuldu. Kaçak olarak elektrik bağlantısı sağlayan kabloların şebeke irtibatları iptal edildi.

Kaçak ve usulsüz elektrik kullanıma karşı mücadele  sürdürüyorlar2

SEDAŞ ekiplerinin kararlı çalışmaları kapsamında Liman bölgesinde kaçak elektrik kullandığı tespit edilen hatlara hızla müdahale edildi. Kaçak ve usulsüz kullanıma karşı saha tetkiklerini aralıksız sürdüren ekipler, ekonomiden can ve mal güvenliğine kadar müşterilerin üzerinde risk oluşturan unsurların önlenmesi için kaçakla mücadelesine devam ediyor.