Hendek’te Muhtarlar günü Cumhuriyet Meydanında Törenle Kutlandı. 

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Hendek’te de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile kutladı. 

Hendek’te Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanında Törenle Kutlandı.

CUMHURİYET MEYDANINDA

Kutlama törenine, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, ilçe protokolü, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kutlama programında Atatürk anıtına Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Civelek tarafından Muhtar Derneği Başkanlığı çelengi sunuldu, ardından bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okunarak Türk Bayrağı göndere çekildi. 

MUHTAR CİVELEK:  GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Civelek yaptığı konuşmada; “ 19 Ekim Muhtarlar günü için burada toplandığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Öncelikle Bartın’da gerçekleşen maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Bugün Türkiye’nin her yerinden muhtarlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının katılımlarıyla gerçekleşecek olan muhtar evi açılışı ve 100 muhtar temel atma töreni için Ankara’ya gitti. Muhtarlar derneği başkanımız Kadir Yağlı ve muhtar arkadaşlarımız da Ankara’dalar. İlk muhtarlık seçimi 188 yıl önce yapıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinde halk ile devlet arasında köprü vazifesi görüyoruz. 188 yıldır ülke demokrasisinin temel taşlarıyız. Millet ve devleti temsil gibi önemli bir görevi yürütüyoruz. Muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı takdirimi sunuyorum. 19 Ekim Muhtarlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Hendek’te Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanında Törenle Kutlandı.

Haber : Hendek  Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni