Hendek İlçesinde Mart ve Nisan Aylarında Çamlıca Ortaokulu, Yeşilvadi İlkokulu, Akova İlkokulu, Uzuncaorman Murat Nişancı İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu, Adapazarı Budaklar İlköğretim Okulunda ve  Hendek belediyesine ait Yeniköy mahallesinde bulunan Gazilhaneden, bilgisayarların ve elektronik eşyaların hırsızlar tarafından çalınması üzerine; Sakarya İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektifler İnce ​( Jandarma Suç Araştırma Timi ) yapılan araştırmada hırsızlık olayını gerçekleştiren iki şüpheli tespit edilerek şüpheli şahıslar JASAT Dedektifleri tarafından takibe alındı.

Hendek’te 7 Farklı Hırsızlık Olayına Karışan 2 Şahıs Tutuklandı.

Şahısların çaldıkları bilgisayar ve elektronik malzemeleri sattıkları tespit edilerek Jasat Timlerince ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte 11.05.2023 günü yapılan operasyonda İki şüpheli şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda okullardan çalınan çok sayıda televizyon, bilgisayar ve elektronik eşya ele geçirildi.

Hendek’te 7 Farklı Hırsızlık Olayına Karışan 2 Şahıs Tutuklandı.

Ele geçirilen malzemeler Hendek’te yer alan okul müdürlüklerine teslim edilirken, Şüpheliler E.R., J.M. adlı kişiler sevk edildiği Hendek Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanarak​ Sakarya Ferizli Kapalı Cezaevine sevk edildiği bildirildi.