DEV YAĞMUR SUYU PROJESİ BÜYÜKDERE’DE DEVAM EDİYOR 

Hendek genelinde toplamda 24.9 kilometre uzunluğunda yeni hat inşa ederek yağmur suyu sorunlarını bertaraf eden Hendek Belediyesi, Büyükdere Mahallesi Yağmur Suyu Hattı 2. Etap 2. Kısım çalışmaları tamamlanmasıyla bu sayının 25.4 kilometreye çıkacağını duyurdu.

Hendek Yeni Mahalle Yağmursuyu projesi devam ediyor...

YAĞMUR SULARI BÜYÜKDEREYE AKACAK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatı ile tüm mahallelerde alt yapıdan üst yapıya kadar birçok alanda çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda Hendek Belediyesi tarafından başlatılan ilçenin yağmur sularının toplandığı Yenimahalle’deki 13.5 km uzunluğundaki dev altyapı yatırımının deşarjını sağlayacak olan Büyükdere Mahallesi Yağmur Suyu Hattı 2. Etap 2. Kısım çalışmaları hızla devam ediyor. Yağmur sularının Büyükdere’ye deşarjını sağlamak adına D-100 kenarına inşa edilen kollektör bağlantısı, Kanuni Sultan Süleyman Caddesi, Yıldırım Beyazıt Caddesi, 2033 ve 2009 sokaklar ile Yenimahalle’nin tüm yağmur sularını toplayıcı rol üstlenecek. Büyükdere mahallesinde 2000’lik beton büzler ile oluşturulan yeni hat bağlantıları aktif hale getirilerek bu sayede Yenimahalle’den gelen yağmur suları deşarj edilerek ve Büyükdere’ye akışı sağlanacak. 

MUHTAR DEMİR TEŞEKKÜR ETTİ

Giderilen eksiklikler ve çözülen problemlerle vatandaşın yüzü gülerken, bir teşekkür de Büyükdere Mahalle Muhtarı Adem Demir’den geldi. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na ve ekibine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eden Büyükdere Mahalle Muhtarı Adem Demir, “Başkanımız sağ olsun büyük ve önemli bir çalışmayı tamamlama aşamasına getirdi. Sağ olsun ekiplere ilgili talimatları vermesinin ardından mahallemizde Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından çalışmalar gerçekleştiriliyor. Mahalle sakinlerimiz adına ve mahallem adına başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hendek Yeni Mahalle Yağmursuyu projesi devam ediyor...

BAŞKAN BABAOĞLU: YENİMAHALLE İÇİN ÖNEMLİ 

Büyükdere Mahallesinde Hendek Belediyesi olarak hem altyapı hem de üst yapıya büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Babaoğlu, “2019 Mart ayından beri ilçemizde toplam 24,9 kilometre yağmursuyu hattı şebekesinin imalatını tamamladık. Bunun 13,5 kilometrelik kısmı Yenimahalle yağmur suyu altyapısı. Ekiplerimiz tarafından yapımına devam ettiğimiz Büyükdere Mahallesi 2000’lik hat uzunluğu ise 525 metre olacak. Yenimahalle’de 13.5 km uzunluğundaki dev altyapı yatırımınızın deşarjını sağlayacak olan Büyükdere Mahallesi Yağmur Suyu Hattı 2. Etap 2. Kısım çalışmalarımız ise devam ediyor. Bu mahallemizde 2000’lik büzlerle yapılacak olan yeni hat yağmur sularını güçlü ve sorunsuz bir şekilde Büyükdere’ye deşarj edecek. Altyapı olmadan üstyapı olmaz. Şehrimizin en az 50 yıllık altyapı ihtiyacını karşılayacak dev bir altyapı kazandırdık. Şehrimizin sadece bugününü değil, geleceğini de inşa ediyoruz. Yaptığımız tarihi yatırımla Yenimahalle’de artık yağmur suyu çile olmaktan çıktı. Son bir dokunuş kaldı oda Büyükdere’ye bu suların akışı. İnşallah kısa sürede bu çalışmamızı da tamamlayacağız. Sırasıyla üst yapı çalışmalarımız da mahalle mahalle devam ediyor. Çalışmalarımız tamamlandığın da vatandaşlarımız daha konforlu bir ulaşıma kavuşmuş olacak. Hendek’in genelinde seferber olduk, tüm mahallelerimizdeki sorunları bir bir çözeceğiz” diye konuştu.

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bedeli

Editör: Hendek Haber