Söylem ve söylentileri ortadan kaldırmak için açıklama yaptı

Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu Yaşanan durumu açıklayan bir açıklamada bulundu.

Hendek Siyaset 15.01.2019, 19:13 15.01.2019, 19:25
Söylem ve söylentileri ortadan kaldırmak için açıklama yaptı

"Kamuoyuna Duyurum:

Milliyetçi Hareket Partisinden istifa sürecim hakkında maalesef çok fazla spekülasyon ve dedikodular oluşturulmuştur. Her yeni gün bunlara yenileri eklenmektedir. Bu tür söylem ve söylentileri ortadan kaldırma adına bu açıklamayı yapıyorum.
Yıllardır mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden 13.01.2019 tarihli dilekçem ile istifa ettim.

Dileyen vatandaşlarımız ilgili dilekçeyi Parti Teşkilatı’ndan tarihi ve sayısıyla teyit edebilir.


Bundan sonraki süreçte bir siyasi parti ile yola devam etmek zorunluluğu doğmuştur. Bu konuyu da izah etmek zorundayım.


Günümüz seçim sistemlerinde bağımsız olarak yerel yönetimlerde belediye başkanı seçilmek mümkündür. Hendek’te de seçimlere “bağımsız” olarak girmem durumunda halkımızın belediye başkanlığını teveccüh edeceklerinden şüphem yoktur. Ancak sadece belediye başkanı olmak bir şehir için projelerinizi hayata geçirmek adına yeterli değildir. Yani bizim amacımız Hendek Belediyesi Başkanı koltuğuna oturmaksa hemen şimdi “Bağımsız” aday olabilirim. Ama bizim asıl işimiz başkan olduktan sonra başlayacak; Hendek’e değer katacak, hizmet edecek, sağlıktan istihdama, eğitimden imara kadar birçok proje hayata geçirecek, hemşehrilerimizin senelerdir şikâyetçi olduğu belediyecilik anlayışının dışına çıkacağız. İşte tüm bunlar için “Bağımsız Adaylık ”ta Sakarya ilimizde meclis üyeliği adına, bizi temsil noktasında ciddi sıkıntılar yaşayacağımız su götürmez bir gerçektir.

Bizim “Ahde Vefa” vurgumuz ise; senelerdir çalıştığımız projelerimiz karşısında bizi sabırsızlıkla bekleyen, şeffaf belediyecilik anlayışına hasret kalmış hemşehrilerimizin, dostlarımızın beklentileridir.


An itibarıyla biz bir çalışma ve aksiyon içerisine girmez isek, önce şahsımın sonra da bize gönül vermiş hemşehrilerimin mağdur olacağı kesindir.


Farklı iletişim araçlarından şahsıma ve arkadaşlarıma vazgeçmemiz yönünde telkinde bulunmaya çalışanların da çabası beyhudedir.


Kıymetli halkımıza ve basın mensuplarına çok kısa bir zaman içinde Hendek’e hak ettiği hizmeti vermek adına hangi siyasi parti ile devam edeceğimizi duyuracağız. Mevla mahcup etmesin. Saygılarımla…"

Yorumlar (4)
Umut 3 yıl önce
tek umut sende senide vaz geçirirlerse , ittifak mittifak hal götüre sandığa gitmeyeceğim...
Hendekli 3 yıl önce
Buna ittifak denmez buna düpedüz, partiye gerek yok , azınlık olmasın kimse kullanmasada biz alırız demektir, vazgeçme sakın, her konuda yanındayız.
Rıza 3 yıl önce
Anlaşılan Tugut zaman kazanmaya çalışıyor zamanda bitti be turgut ne olacak şimdi, kendi taban muhalefetlerinizi zamanında bir bir çizdiniz şimdi geri vitese neden takıyorsunuz
Osman Kırval 3 yıl önce
Ya turgut seviyoruz seni iyi hoşta mhp olmadan önce seni biz eski dostların tanıtdı başka birileri yeni nesiller bilir miydi seni yok!
24 haziran için nasıl dükkanda oy istedin dedin ki: devlet bekası ülkenin geleceği ilçemizde geleceğidir diyordun kanmayın diyordun ne oldu şimdi davanı bırakan sensin ayrıca yanında da istifa eden kişi de diğer partiye gidenler için de güzel şeyler demiyordu aynısını şimdi biz işte sana diyoruz bu beka bize varda bu dava bize varda sana yok mu turgut
14
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı