banner195


banner194

Hendek'te yaşayan çölyak hastaları Babaoğlu ile buluştu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu çalışmalarına aralıksız devam ederken, Çölyak hastaları ve ailelerinin sıkıntılarını dinledi.

Hendek'te yaşayan çölyak hastaları Babaoğlu ile buluştu
banner180

Büyük Birlik Partisi seçim Bürosunda Çölyak’lılar ile bir araya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu sohbet ederek sıkıntıları dinledi.
Çölyak’lı aileler özellikle ürünler konusunda büyük zorluklar yaşadıklarını söyleyerek en azından Okul kantinlerinde çocukların ihtiyacının giderecek şekilde ürünlerin bulunmasını isteyerek taleplerde bulundular.


Çölyak’lıları dinleyen Babaoğlu bu konuda çalışma yapacaklarını ifade ederek, “Taleplerinizi dikkate alacağız. Hatta ilçe merkezinde Çölyak’lıların yararlanacağı bir büfe yapmanın çalışmasını da gerçekleştirebiliriz. 


Eski Çölyak Derneği Başkanı Sevda Akçay’da Çölyak’lılar adına yaptığı konuşmasında “Bu yoğunluğun içinde biz Çölyak’lıları kırmayıp davet ederek sorun talep ve isteklerimizi bire bir dinlediniz. Çölyak’lı çocuklarımız için ilerideki zamanlarda çözüm odaklı birçok fikir için kendisinin değerli sözlerini de almanın mutluluğu içerisindeyiz. Çölyak’lı ailelerimiz adına sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim. Çölyak hastalığı ülkemizde her yüz kişiden birinde görülmesine rağmen yıl 2019 ve maalesef ki hala yeterince bilinmiyor. Buğday, arpa, yulaf ve çavdar ürünlerini tüketemeyen Çölyak hastaları buğday ağırlıklı beslenen Ülkemizde zorluk içinde yaşıyor” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER