Babaoğlu, projelerini sahada, bir bir anlatıyor...

BBP Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu, Sarıdede, Uzuncaorman, Yukarı Çalıca, Hallaç Köy ve Karatoprak mahallelerinde yüzlerce vatandaşla buluştu. Gündüz esnaf ve çeşitli ziyaretler yapan Babaoğlu, dur durak bilmeden devam ettiği çalışmaları kapsamında 5 mahallede genci, yaşlısı, kadını yüzlerce vatandaşla bir araya gelerek projelerini anlattı.

Hendek Siyaset 11.03.2019, 12:39 13.03.2019, 11:13
Babaoğlu, projelerini sahada, bir bir anlatıyor...

‘Boş işlerle kaybedecek vaktimiz yok’


Hendek Sarıdede, Uzuncaorman, Yukarı Çalıca, Hallaç Köy ve Karatoprak’ta yüzlerce kişiyle buluşan BBP Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu, projelerini anlatarak, “Et ve tırnak gibi olduğumuz Hendek’li hemşerilerimize sözümüz var. Fitne, fesat ve boş işlerle uğraşacak vaktimiz yok. Biz iş yapacağız, yapacaklarımızı anlatacağız. Biz hizmete talibiz” dedi


SOKAKLAR DOLDU TAŞTI 


Tüm mahallelerinin sorunlarını çok iyi bildiklerini anlatan Babaoğlu, her mahallenin en acil sorunlarını öncelikli olarak çözüme kavuşturacaklarını anlattı.  Gittiği mahallelerde ‘Bizim Turgut’ denilerek coşkuyla karşılaşan Turgut Babaoğlu, öncelikli sorunları çözerken her alanı kapsayan birbirinden değerli projeleri bir bir hayata geçireceklerini dile getirdi.


HER MAHALLEYE ÖZEL PROJE 


Sarıdede Mahallesinde 3 mahallenin rahatça ulaşabileceği bir alanda alternatif pazaryeri kuracaklarını anlatan Babaoğlu, “Kuracağımız Pazaryeri Sarıdede, Köprübaşı ve Mahmutbey mahallelerinin ortak noktasında yapılacak” dedi. 


Uzuncaorman’da ise mesire alanı yapılacağını anlatan Babaoğlu, “Uzuncaorman’daki mesire alanından 6-7 mahallemiz yararlanacak. Ayrıca bu bölgenin İmara açılmasıyla birlikte alt yapı ve doğalgaz getirmenin çalışmasını yapacağız. Bizler Projelerimizle Hendek’i daha yaşanabilir hale getireceğiz. , Yukarı Çalıca, Hallaç Köy ve Karatoprak’ta da hayatı güzelleştirecek dokunuşlarla projelerimiz olacak. Sizler isteyeceksiniz biz yapacağız” ifadelerini yer verdi.


NİTELİKLİ EĞİTİM, NİTELİKLİ İNSAN 
Eğitime çok büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan adayı Babaoğlu, “Eğitimde Hendek maalesef en sondayız. Hayata geçireceğimiz projelerle eğitimde ilçemize mutlaka nitelikli okullar açarak eğitimde üst seviyelere çıkartmak için gereken çalışmaları yapacağız. Eğitim Kampüsü projemiz ile Hendek eğitimde daha güzel yerlere gelecek. Öğrenmede, araştırmada, öğretmede, paylaşmada engelsiz kampüs kurarak farklılıkları zenginlik kaynağı olarak gören eğitim anlayışı bir eğitim imkanı sunmayı amaçlıyoruz. Nitelikli öğrenci ve öğretmenleri ile eğitim ve araştırmalarda; modern ve bilimsel yaklaşımları sentezleyebilen, oluşturduğu teşvik edici ortamlar ile fikirler arası rekabeti oluşturan, bunları birer ekol haline dönüştürülebilen bir eğitim merkezi kuracağız” dedi

EĞİTİM HEDEFLERİYLE LİDER OLACAĞIZ


Babaoğlu, “ Hendek’e Spor Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Amfi Tiyatro, Açık Spor Alanları, Futbol, Voleybol, Basketbol, Tenis Sahaları, Tartan Pist (Koşu Alanı), Kapalı Spor Salonu ve Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu kazandırma projelerimiz var. Bu projeleri hep birlikte bir bir hayata geçireceğiz. Evlatlarımızın donanımlı, çok iyi eğitim alabilen ve yeterli imkanlara sahip birer birey olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Bu bizim en temel görevlerimiz arasında yer alacak. Hendek sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitim alanlarında marka bir ilçe olacak. Değişim ve gelişimi göreve geldikten kısa bir süre içinde hep birlikte hissedeceksiniz” dedi


FİTNE VE FESATTAN UZAK DURUYORUZ 


Turgut Babaoğlu’nun boş işlere ayıracak vakti olmadığını da dile getiren Babaoğlu, “Bizim Hendekliye sözümüz var. Bana layık gördüğünüz Bizim Turgut ünvanına yakışır bir şekilde makamım ne olursa olsun sizle olmaya devam edeceğim. Biz halkımızın üzüntüsüyle, derdiyle, sevinciyle, kederiyle bir olduk beraber olduk. Etle tırnak gibi olduk. Biz seçimden seçime sahaya inenlerden olmadık. Biz Hendek’i, Hendek’liyi, Sakarya’mızı ve İnsanımızı seviyoruz. Bizim boş işlere ayıracak vaktimiz yok. Hendek bizden hizmet bekliyor. Bizden dedikodu ve kavga beklentisinde olanlara Allah yolunuzu açık etsin diyorum. Biz hiçbir zaman bu cenderenin içinde olmayacağız. Biz Hendek halkına hizmetten başka hiçbir şey konuşmayacağız. Bunun aksini bekleyenler çok üzülecekler ve çok yanılacaklar” dedi. 


Gittiği mahallerde muhtarlar tarafından karşılanan Babaoğlu, muhtarların, muhtar adaylarıyla iç içe olduğuna vurgu yapan Babaoğlu, “Muhtarlarımız, kendisine rakip olan muhtar adaylarıyla birlikte çok güzel bir demokrasi örneği sergiliyor” dedi.

Haber: Büyük Birlik Partisi Hendek Skm ( Seçim Kordinasyon Merkezi ) Basın Bülteni

Yorumlar (1)
Yilmaz Keskin 3 yıl önce
Projeler deyince haberin içeriğine baktım; devletin arazilerini rantçılara peşkeş çekmekten başka bile göremedim. Hendek haber biraz realist yok; çok açık verme
4
açık