ASIRLIK ÇINAR AĞACININ YARALARI SARILDI 

Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünü yeşili koruyan ve yeşil alanları arttıran çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Muammer Sencer Caddesi’nde bulunan ve gövdesi çürüyen bir çınar ağacının bakımı titizlikle yapıldı. 

Hendek Sencer Caddesindeki Yaralı Çınar Ağacına Müdahale Edildi.

ÖZENLE ÇÜRÜYEN YERLER TEMİZLENDİ 

Şehrin önemli bir noktasında bulunan çınar ağacının bakım çalışması Hendek Belediyesi ekipleri tarafından titizlikle yapıldı. Yaklaşık 100 yıllık olan Çınar ağacının kurumuş ve çürümüş gövdesi büyük bir dikkat ve özenle temizlendi. Ekipler, ağacın dip kısmında ve gövde kısmında bulunan büyük kovukları ve ölü tabakaları temizledi.

AŞI MACUNU YAPILDI

Asırlık Çınar ağacının zarar gören ve yaralı yerleri ile kovukların iç kısımları çürüklerden arındırıldıktan sonra aşı macunuyla kaplandı. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ Herhangi bir yıkılma tehlikesi olmayan ancak gövdesine çürüme tespit edilen ağaç, teknik ekiplerimiz tarafından gerekli işlemler yapıldıktan sonra aşı macunu yapıldı. Ardından ağaç koruma ve kendini geliştirmesi adına özel bir metotla sarıldı” denildi.

Haber  : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni