Büyükşehir Belediyesi, Hendek Dereköy Mahallesinde yeni keşfedilen su kaynaklarıyla bağlantılı olarak bölgeye hizmet verecek 3 bin metrelik içme suyu hattında çalışmalarını tamamladı. Tamamlanan çalışmalar ile birlikte bölgede ikamet eden vatandaşların musluklarına kaliteli içme suyu kesintisiz bir şekilde ulaştırıldı.

Hendek Dereköy de Üç Bin Metrelik içme suyu hattı tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), hayata geçirdiği projeler sayesinde kaliteli içme suyunu Sakarya’nın dört bir yanına kesintisiz bir şekilde ulaştırmaya devam ediyor. Hendek ilçesinde tespit edilen ve açılışı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından gerçekleştirilen 2 adet içme suyu kaynağına bağlı olarak bölgeye hizmet verecek 3 bin metrelik altyapı hattı tamamlandı.

Hendek Dereköy de Üç Bin Metrelik içme suyu hattı tamamlandı

3 bin metrelik hat Dereköy’e hayırlı olsun

Yeni hat ile birlikte bölgede uzun yıllar boyunca içme suyu sorunu yaşanmayacağı ön görürken aynı zamanda kayıp ve kaçak oranı da minimum seviyeye indirildi. Bir damlası dahi israf olmayan içmesuyu Dereköy Mahallesi’ne sağlıklı bir şekilde ulaşacak. Tamamlanan hat ile ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Sakarya’nın her noktasına kaliteli içme suyumuzu ulaştırmaya devam ediyoruz. Dereköy Mahallesinde tamamladığımız projemizin bölge halkına ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.