CUMHURİYETİN IŞIĞINDA  ATAMIZIN İZİNDEYİZ 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘Fener Alayı’ coşkulu ve güzel görüntülere sahne oldu. Başkan Babaoğlu, ilçe protokolü ve vatandaşlar meşaleler, Türk Bayrakları ve marşlarla Cumhuriyet için yürüdü. 

Hendek de  Cumhuriyet Bayramı ‘Fener Alayı’ coşkusu yaşandı

DEV KORTEJ OLUŞTURULDU 

Hendek Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü organize edilerek Fener Alayı düzenlendi. Muammer Sencer Caddesinde bulunan Saat Kulesinin önünde buluşan protokol ve vatandaş, belediye ekipleri tarafından alınan yürüyüş ve bayrak düzeninin ardından coşkuyla yürüdü. Oluşturulan kortejdeki Türk Bayrakları vatandaşlar tarafından taşınırken, korteje eşlik eden araçta marşlar çalındı. Atatürk Posterinin öncülük ettiği kortejde vatandaşlar belediye ekipleri tarafından dağıtılan Türk Bayraklarını gururla dalgalandırdı. 

Hendek de  Cumhuriyet Bayramı ‘Fener Alayı’ coşkusu yaşandı

GENCİ YAŞLISI COŞKUYA ORTAK OLDU

Yürüyüşe Başkan Turgut Babaoğlu ve ailesinin yanı sıra, şehir dışında bulunan MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı adına İlçe Sekreteri Osman Hakan Başkara ve KAÇEP Komisyon Başkanı Zübeyde Gürbüz katılım sağladı. Ayrıca İlçe bürokratları, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, spor kulüplerinin yöneticileri ve sporcular, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, genci yaşlısı vatandaş katıldı. Milli duyguların en üst seviyeye çıktığı yürüyüşte meşalelerin yanmasıyla görüntüler daha da güzelleşti. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde son buldu. 

Hendek de  Cumhuriyet Bayramı ‘Fener Alayı’ coşkusu yaşandı

BENİM ŞEHRİM HENDEK 

Burada Başkan Babaoğlu ve korteje katılanlar İzmir Marşını coşkuyla okudu. Meydanda renkli ve güzel görüntüler oluşurken, program okunan İstiklal Marşıyla son buldu. Başkan Babaoğlu, Fener Alayına katılan herkese teşekkür ederken, “Bugün, yarın ve daima Cumhuriyetin ışığında, Atamızın izindeyiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında coşkuyla, gururla ve heyecanla düzenlediğimiz Fener Alayında en büyük bayram olan Cumhuriyetimiz için yürüdük. İşte burası benim Şehrim Hendek. Yine güzel, yine farklı. Teşekkürler” dedi

Hendek de  Cumhuriyet Bayramı ‘Fener Alayı’ coşkusu yaşandı

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni