Geleneksel olarak düzenlenen ve bu hafta sonu Cumartesi günü 20 ncisi düzenlenecek olan güreşler öncesi Hendek Bayraktepe Sosyal Tesislerinde bir araya gelindi. Güreş Komitesi tarafından alınan karar ve gerçekleşecek olan etkinlik ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 

"BAYRAKTEPE’DE SELMAN DEDE ŞENLİKLERİNİN LANSMANI YAPILDI

Bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan Geleneksel Selman Dede’yi Anma Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenliklerinin lansmanı, Bayraktepe Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programıyla gerçekleştirildi.

Güreşler Öncesi Hendek Bayraktepe de bir araya geldiler

BAYRAKTEPE SOSYAL TESİSLERİ

Selman Dede mesire alanında 29 Haziran Cumartesi günü 20’ncisi düzenlenecek olan Geleneksel Selman Dede’yi Anma Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri etkinliğinin lansmanı, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Olimpik Spor Kulübü Başkanı Feyzullah Köstereli, basın mensupları, başpehlivanlar Mahmut ve Ahmet Kavakçı, Süleyman Aykırı, güreşçiler ve daire müdürlerinin katılımlarıyla Bayraktepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. 29 Haziran Cumartesi günü Selman Dede mesire alanında düzenlenecek etkinliğe toplamda 500 sporcu katılacağı duyurulurken, etkinlik öncesi yaklaşık 70 çocuk için sünnet kayıtlarının alındığı ifade edildi. Ayrıca etkinlik günü alana belediye önünden ücretsiz servis sağlanacağı duyuruldu.

Güreşler Öncesi Hendek Bayraktepe de bir araya geldiler

HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ BAŞKANI KÖSTERELİ: LİDER ÜLKE TÜRKİYE YOLUNDA İLERLİYORUZ

Lansman programında konuşan Hendek Olimpik Spor Kulübü Başkanı Feyzullah Köstereli, “Hendek Olimpik Spor Kulübü olarak 17 branşta faaliyet gösteriyoruz. Yeni yönetimimizle yağlı güreşi de faaliyetlerimize ekledik. Bu etkinlikte Hendek Olimpik Spor Kulübü olarak bizler de bir paydaş olarak yer alacağız. Sakarya Milletvekilimiz Sn. Ali İnci’nin başlattığı bu etkinliği daha ileriye taşımaya devam ediyoruz. Belediye Başkanımız Sn. İrfan Püsküllü’ye destekleri ve her zaman yanımızda olduğu için teşekkür ediyoruz. Lider ülke Türkiye yolunda gençlerimizle birlikte ilerliyoruz. Etkinliğimiz hayırlı olsun,” dedi.

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ: PAYDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Lansman programına katılan tüm misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan Geleneksel Selman Dede’yi Anma Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenliklerimiz pandemi nedeniyle yapılamamıştı. Bu yıl bıraktığımız yerden devam edecek ve her yıl tekrarlanacak. Tasarruf tedbirleri kapsamında bu tür etkinliklere yapılan harcamalar azaltılmıştı. Ancak biz, bu etkinliği paydaşlarımızla birlikte düzenleyeceğiz. Ekiplerimiz güreş ve etkinlik alanındaki hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinliğe alanı hazırlıyorlar. Ormanın ve yeşilin korunduğu bir ortamda güreş severlere güzel bir etkinlik sunmayı umuyoruz. Tarihimiz güreşle başlıyor. Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan güreşlere sahip çıkmamız gerekiyor. Sakarya Milletvekilimiz Sn. Ali İnci’nin belediye başkanıyken başlattığı bu etkinliği sürdüreceğiz. Vekilimizin ve Hendek Olimpik Spor Kulübümüzün bu etkinliğin gerçekleştirilmesi adına bizlere desteği çok büyük. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Güreşler Öncesi Hendek Bayraktepe de bir araya geldiler

MİNİ TARIM FUARI

Ayrıca bu yıl etkinliğimizde mini bir tarım fuarı düzenlemeyi planlıyoruz. Alanda tarımla ilgili firmalar, vatandaşlarımıza teknolojik ürünleri tanıtacak. Bu etkinlik ilgi görürse, gelecek yıl güreş etkinliklerinin hemen ardından böyle bir organizasyonu gerçekleştirmek istiyoruz. Etkinliğimizin ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

Program sonrası Başkan İrfan Püsküllü, basın mensupları ve daire müdürleriyle birlikte etkinlik alanını ziyaret ederek ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgiler aldı."

Haber  : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler

Editör: Hendek Haber