YAŞLILARIMIZ BAŞIMIZIN TACIDIR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla Yenimahalle ve Çağlayan’da ev ziyaretleri yaptı. Babaoğlu, “Yaşlılarımız, büyüklerimiz bizim yol göstericimiz, başımızın tacıdır. Allah onları başımızdan eksik etmesin” dedi.

“Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla Hendek de ziyaretlerde bulundu

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Her yıl Ekim ayında kutlanan ‘Dünya Yaşlılar Günü’ nedeniyle MHP Hendek KAÇEP Komisyon Başkanı Zübeyde Gürbüz ile birlikte ilçe genelindeki büyüklerini ziyaret eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ilk olarak Yenimahalle’de ikamet eden 82 yaşındaki Zübeyir Yazıcı’nın evine konuk oldu. Yazıcı ailesinin elini öperek çiçek takdiminde bulunan Başkan Babaoğlu, yaşlıların Gününü kutladı. Sohbet ortamında geçen ziyarette Yazıcı ailesi bu anlamlı günde unutulmadıkları için Başkan Babaoğlu’na teşekkür ederek, hayır duasında bulundular. Bir süre daha aile ile sohbet eden Başkan Babaoğlu, daha sonra Çağlayan Mahallesi’nde ikamet eden 80 yaşındaki Mahmuriye Üretmen’i evinde ziyaret etti. Mahmuriye teyzenin elini öperek, Yaşlılar Gününü kutlayan Başkan Babaoğlu, Mahmuriye teyzenin istek ve sıkıntılarını dinleyerek ekiplere talimat verdi.

“Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla Hendek de ziyaretlerde bulundu

ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Her zaman büyüklerinin yanında olduğunu ifade eden Başkan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Bugün büyüklerimizi ziyarete geldik. Tabi normal şartlarda imkanlar dahilinde büyüklerimize ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ama bugünün ayrı bir özelliği var. Bugün Dünya Yaşlılar Günü. Farkındalık olması açısından bugün yaşlılarımızı ziyarete geldik ve onların hayır duasını almak için yanlarındayız. Allah, hiçbir zaman büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin. Büyüklerimizin bizim için her zaman dua kapımızdır. Rabbim büyüklerimize her zaman sağlık, sıhhat, afiyet versin. Bizler de ekip arkadaşlarımızla birlikte milletimize hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Sağ olsun ekip arkadaşlarımız, belirli aralıklarla yaşlılarımızı ziyaret ediyorlar, ihtiyaç sahibi tüm yaşlılarımızın evini baştan aşağı temizliyorlar. Bizler de yaşlılarımızın birer evladıyız, hiçbir farkımız yoktur. Belirli bir gün değil her daim onların yanındayız. Bugün ziyaret ettiğimiz yaşlılarımızın şahsında tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyorum, Dünya Yaşlılar Gününü kutluyorum. Tabi her zaman söylediğimiz gibi Anneler Günü, Babalar Günü, Yaşlılar Günü bir gün olarak kutlanacak günler değil. Yıl boyu onları sevdiğimizi, saydığımızı göstermemiz lazım. Allah, hiçbir zaman yaşlılarımızı başımızdan eksik etmesin. Onların duası bize yeter” şeklinde konuştu.