"ŞAMPİYONA COŞKULU KUTLAMA

Ümit Genç ve U21 Dünya Karate Şampiyonu olan Hendek Belediyesi Karate Kulübü Sporcusu Yusuf Eren Temizel’e karşılama töreni düzenlendi. Daha sonra İl- ilçe protokolünün katılımıyla düzenlenen programda bir üst kuşağa geçen sporculara da diplomaları takdim edildi.

Cumhuriyet Bayramı Karate Turnuvasından Hendek’e 23 madalya

ŞEHİR TURUNDA SEVGİ SELİ

Ümit Genç ve U21 Dünya Karate Şampiyonu olup Hendek’in gururu olan Hendek Belediyesi Karate Kulübü Sporcusu Yusuf Eren Temizel düzenlenen konvoy ile halkı selamladı. Mini şehir turunun ardından program Aşk-ı Âla düğün salonunda devam etti.

ŞAMPİYON ÖDÜLLENDİRİLDİ

Aşk-ı Âla düğün salonunda düzenlenen programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hatun Albayrak, Sakarya Karate İl Temsilcisi Esra Atış ve İlçe protokolü ile birlikte sporcular ve aileleri katıldı. Programda Ümit Genç ve U21 Dünya Karate Şampiyonu olan Hendek Belediyesi Sporcusu Yusuf Eren Temizel Başkan Babaoğlu ve törene katılanlar tarafından ödüllendirildi.

KUŞAK TERFİ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Sporcular ve ailelerinin hazır bulunduğu program, Hendek Belediyesi Karate Kulübü Sporcularının Kuşak Terfi töreni ile devam etti. Bir üst kuşağa geçerek diploma sevinci yaşayan minik sporculara İlçe protokolü tarafından diplomaları tek tek takdim edilerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekilerek anı ölümsüzleştirdiler.

Cumhuriyet Bayramı Karate Turnuvasından Hendek’e 23 madalya

BAŞKAN BABAOĞLU: HEPİNİZİ TEBRİK EDİYORUM

U21 yaş altı Dünya Karate Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan Hendek Belediyesi Karate Takımı Sporcusu Yusuf Eren Temizel’i tebrik ederek söze başlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Özellikle belirtmeliyim neyle uğraşırsanız uğraşın aile desteği çok önemli. Bu önemli başarılarda sporcumuz ve hocaları kadar ailesininde çok büyük emekleri var. Bize bu gururu yaşattığı için Yusuf kardeşimize, ailesine ve hocalarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca terfi edip diploma almaya hak kazanan sporcularımızı da tebrik ediyorum. Yusuf Eren onlar için güzel bir örnek oldu. 2019’ da sevgili Nurkan Kayacık hocam Yusuf eren’in geleceğinin parlak olduğunu söylemişti bizlere dediği gibide oldu. Onunda bu şampiyonlukta payı çok büyük. Birlikte daha nice şampiyonlar yetiştirip Hendek’i gururlandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

23 MADALYA 

Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcuları başarılarına bir yenisini daha ekledi. Sporcularımız, 3 il 18 kulüp ve 480 sporcunun katıldığı Cumhuriyet Bayramı Karate Turnuvasından 4 altın 7 gümüş ve 12 bronz olmak üzere toplamda 23 madalya ile döndü. Katıldıkları her turnuvada başarılarına başarı ekleyen Hendek karate takımını tebrik eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Katıldığınız her turnuvadan başarı ile dönüyorsunuz, sizlerle gurur duyuyoruz. İlçemizi iyi bir şekilde temsil eden sporcularımızı her zaman desteklemeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz “ dedi.