Hendek Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Yaşanan deprem de yoğun çaba gösteren arama kurtarma ekibinin teşekkür ziyaretinde bulunduğunu şöyle duyurdu. 

‘SAKE’DEN BAŞKAN BABAOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) gönüllüleri Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu makamında ziyaret ederek Arama Kurtarma faaliyetlerine göstermiş olduğu destek ve katkılardan ötürü onursal üyelik verdiklerini açıklayarak teşekkür plaketi takdim ettiler.

MAKAMINDA AĞIRLADI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası Devlet- Millet dayanışmasının en güzel örneğini sergileyip arama kurtarma faaliyetlerinde fedakârlık gösteren Sakarya Arama Kurtarma Gönüllüleri Başkan Babaoğlu’nu Ana hizmet binasında bulunan makam odasında ziyaret etti. Sakarya Arama Kurtarma Ekip Lideri Erdal Aydın tarafından Arama Kurtarma Faaliyetlerine destek ve katkılarından ötürü Başkan Babaoğlu’na plaket takdim edilerek onursal üye unvanı verildiği açıklandı. Ekiplerle bir süre sohbet eden Başkan Babaoğlu, “Sizlerin hiçbir karşılık beklemeden ve gece ve gündüz ayırt etmeden yaptığınız fedakârlıkların yanında bizimki hiçbir şey” diyerek gönüllülere teşekkür etti.
EKİP LİDERİ AYDIN: KATKILARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Ziyarette konuşan Sakarya Arama Kurtarma Ekip (SAKE) lideri Erdal Aydın, “Kahramanmaraş’ta yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem nedeniyle deprem bölgesine giderek arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerimizce vermiş olduğunuz destek ve katkılardan dolayı Hendek Belediye Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na teşekkür ediyoruz. Başkanımızla felaketin yaşandığı ilk andan itibaren temas halindeydik. Başkanımızın katkılarıyla gerekli ekipmanları toparlayıp hızlıca bölgeye ulaştık. Kendileri artık onursal üyemiz minnettarız” diye konuştu.

Arama Kurtarmacılar Hendek Belediye Başkanını ziyaret etti.

BAŞKAN BABAOĞLU:  İNŞALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞAMAYIZ

Başkan Babaoğlu yaptığı konuşmada, “ Sakarya Arama Kurtarma Ekibi olarak 6 Şubat tarihinde tüm ülkeyi yasa boğan Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 11 ilimizi etkileyen depremde, Kahramanmaraş’ta arama kurtarma çalışmalarında göstermiş olduğunuz özveri ve başarılı çalışmalarınız takdire şayan. Çok zorlu bir o kadar da acı bir süreçten geçtiğimiz aylarda Devlet- Millet dayanışmasının en güzel örneğini sergileyip arama kurtarma faaliyetlerinde fedakârlık göstererek büyük işlere imza attınız. Depremin ilk anından itibaren en önemli yardım, uzman arama kurtarma ekiplerinin bölgeye hızlıca ulaşmasıydı. Hendek Belediyesi olarak depremin ilk anından itibaren bölgeye ulaşmanız noktasında elimizden geleni yapmaya çalıştık. Sağladığımız koordinasyonla çok şükür kısa sürede bölgeye ulaşıp arama kurtarma gerçekleştirip birçok vatandaşımızı büyük bir cesaret ve fedakârlıkla enkaz altından kurtardınız. Ben tekrardan Ülkemizin başı sağolsun diyorum. Allah bir daha bizlere böyle felaketler göstermesin. Böyle acıları rabbim tekrar yaşatmasın. Sizin gibi gönüllü kardeşlerimizin de eksikliğini göstermesin teşekkür ediyorum” dedi.’

Haber : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi