Sporun Enleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi, Hendekspor da ödül layık görüldü...

Her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör spor konfederasyonu tarafından düzenlenen ödül töreni bu yıl Hendekspor 6. sırada yılın enleri ödülüne layık görüldü.

Spor 12.10.2021, 10:33 12.10.2021, 10:59
Sporun Enleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi, Hendekspor da ödül layık görüldü...
© HENDEK HABER

Her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör spor konfederasyonu tarafından düzenlenen ödül töreni bu yıl Hendekspor 6. sırada yılın enleri ödülüne layık görüldü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör spor konfederasyonu işbirliğinde ülke genelinde Amatör sporu yaygınlaştırmak, Amatör spor bilinci oluşturmak için Amatör spor etkinleri ile kutlanıyor.
Sakarya Gençlik ve spor il müdürlüğü ile Sakarya Amatör spor kulüpleri federasyonu işbirliğinde Amatör spor haftası etkinlikleri içinde yer alan 2021 yılı sporun enleri ödül töreni Adapazarı Orhangazi Kültür merkezinde Adapazarı belediyesi destekleri ile  yapıldı.

Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy ve Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba Nın ev sahipliğinde Gerçekleştirilen Ödül Törenine ; Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım , Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya , Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaloğlu , SUBÜ Spor bilimleri Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu , Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel , ASKF Yönetim Kurulu , TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin , Sporcular, Antrenörler, Hakemler, İdareciler ve Velilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

Hendekspor’un Ödülünü Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımbanın , Hendekspor Kulüp Başkanı Adil Karabulut ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na takdim etti.

Sporun enlerinde sporcuların yanı sıra antrenörlere ve Amatör Spor’a destek veren yöneticilerede ödülleri takdim edildi.

SAKARYA OLİMPİYAT , DÜNYA VE AVRUPA DERECELER ÖDÜLLERİ

Uğur Kobaş – Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları İlk Türk Karate Hakemi
Arif Ümit Uztürk – Dünya Ampute Futbol Federasyonunun (WAFF) Başkanı ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı / Paralimpik Tokyo 2020 Oyunları
Özcan EDİZ – Paralimpik Tokyo 2020 Oyunları

ALTIN YILLAR HİZMET ÖDÜLLERİ

Fatih KAYA – Sakarya İl Emniyet Müdürü (Karate)

Kazım SEVER – Uluslararası Boks Hakemi

Suat Beyenal  - Güreş – Sakarya’nın İlk Olimpiyat hakemi – (1999)

Nejat ÜSTÜN – Okçuluk Milli Takım Antrenörü

Cemal OT – Taekwondo Milli Takım Antrenörü

Prof. DR-r. Nevzat MİRZEOĞLU – SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

Yorumlar (0)
7
az bulutlu