Hendekli güreşçiler madalyalarla döndüler

Kütahya’da yapılan Türkiye Güreş Federasyonu Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup Şampiyonası’na Hendekli güreşçiler damga vurdu. Dumlupınar Spor Salonu'nda yapılan ve 26 ilden 308 sporcunun katıldığı şampiyonaya, 16 sporcu ile katılan Hendek Güreş İhtisas Kulübü, 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya aldı.

Spor 05.03.2019, 12:22
Hendekli güreşçiler madalyalarla döndüler

Hendekli güreşçiler madalyaları topladı

11 güreşçi Türkiye Şampiyonası’nda

Kütahya’da yapılan yıldızlar grup müsabakalarında 60 kg Enes Ülkü ve 80 kiloda Ali güçlü birinci olurken,  51 kiloda Eren Ülkü ve 60 kg. Cengizhan Dağ ikinci,  45 kg. Berat Büyüktazim ve 55 kg Ömer Faruk Başar üçüncü oldular. Grup müsabakalarında kıyasıya mücadele eden Hendekli Güreş İhtisas Kulübü, Türkiye Şampiyonası’na 11 sporcu ile katılmaya hak kazandı.

Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak, başarıda emeği geçen antrenör ve sporcuları tebrik ederek, “İnşallah Türkiye Şampiyonası’nda 111 sporcumuzla birlikte katılarak 11 sıklette madalya almayı hedefliyoruz. Hendek’te sporda bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Bu konuda bize destek olan kaymakamımıza, belediye başkanımıza, milli eğitim müdürümüze, halk eğitim müdürümüze, okul müdürlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorumz”dedi.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu