Hendek Atikehanım Ortaokulu’ndan Satrançta Büyük Başarı

2018-2019 Sakarya Okullar Arası Satranç Turnuvasında Hendek Atikehanım Ortaokulu Yıldızlar Kızlar Kategorisi’nde Sakarya genelinde düzenlenen turnuvadan Hendek'e ikinci olarak döndüler.

Spor 18.03.2019, 11:37 18.03.2019, 13:02
Hendek Atikehanım Ortaokulu’ndan Satrançta Büyük Başarı

2018-2019 Sakarya Okullar Arası Satranç Turnuvası’nın Yıldızlar Kategori maçları, 16-17 Mart 2019 tarihlerinde Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. İki gün süren turnuvaya Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okulların takımları katılarak mücadele dolu anlar yaşadılar. 

Atikehanım Ortaokulu adına turnuvaya; Elif İRDEM, Zeynep İRDEM, Elif AYKIN, Özlem BELDEK katıldı.

Yıldızlar Kızlar Kategorisi’nde Adapazarı Özel Enka Ortaokulu birinci, Atikehanım Ortaokulu ikinci ve Adapazarı Özel Şahin Ortaokulu üçüncü oldular.

Kupa töreninde derece yapan okulların öğrenciler sevinç dolu anlar yaşarken, Sakarya TSF İl Temsilcisi Bahar Bilgin, “İki gün boyunca güzel mücadele eden tüm katılımcı takımlara teşekkür ediyor, kupa kazanan takımlarımızı tebrik ediyoruz. “ dedi.

Bünyesinde satranç antrenörü bulunan ve bu turnuva için özel olarak çalışan özel okulları geride bırakan Atikehanım Ortaokulu öğrencileri, gösterdikleri üstün performansla, büyük bir başarıya imza atmışlar ve İlçemizin adını Sakarya’da duyurmuşlardır.
 

Yorumlar (0)
14
az bulutlu