Hendek'te Kentsel Dönüşüm Açılışı Öncesi Chp İlçe Başkanlığından açıklama

Hendek Kemaliye mahallesinde Nisan ayında yıkım çalışmaları başlarken Başkan İnci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Önce vatandaşlarımızın gönlünü alacağız ondan sonra dönüşüme başlayacağız. Bu projenin sonunda kazanan vatandaşımız olacak.

Siyaset 16.11.2013, 11:01 23.09.2020, 09:54
Hendek'te Kentsel Dönüşüm Açılışı Öncesi Chp İlçe Başkanlığından açıklama

KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜ? RANTSAL DÖNÜŞÜM MÜ?

Kemaliye mahallesinde Nisan ayında yıkım çalışmaları başlarken Başkan İnci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Önce vatandaşlarımızın gönlünü alacağız ondan sonra dönüşüme başlayacağız. Bu projenin sonunda kazanan vatandaşımız olacak. Halkımız bize teşekkür edecek. Güzel bir şehir oluşacak. ” demişti. Bu gün de yaptığı açıklamalarda dönüşüm alanındaki tüm vatandaşlarımızın onayını aldığını ve anlaştığını gazetelerde okuyoruz, bu doğru değil. Bölgede yaşayanların neredeyse yarısıyla anlaşma yapılmazken,mahallede halen yıkılmayan evlerle Ali İNCİ acaba tek yönlümü anlaşma yaptı !vatandaşların haberi yok.

Dönüşüm alanın kısmen yıkımı yapılmış bir bölgesinde inşaat çalışmaları başladı. Ancak nasıl bir proje olacağı Hendek halkı ile net bir şekilde paylaşılmadı,projede kat sayısının yediye çıktığı söyleniyor,Başkan İNCİ nin daha önce söylediği gibi vatandaş kazanacaksa bu kat yüksekliğinden hak sahipleri ne kadar yararlanacak,onlara konuyla ilgili bilgi verildimi,yok Belediye kazanacak derseniz Kentsel dönüşüm projeleri sosyal projelerdir kar projeleri değil.Öncelik her zaman vatandaştan,yani hak sahibinden yanadır.Biz projenin net olarak açıklanmasını talep ediyoruz.

Bu proje her geçen gün insanları sıkıntıya sokuyor. Bir tarafta anlaşma yapmış ve evi yıkılmış olanlar, diğer tarafta anlaşma yapmamış ve endişe içinde bekleyen insanlar. Mahalle halkının büyük bölümü kaygılı bir bekleyiş içersinde. Bu insanlar bir suç mu işlediler? Burada mallarının olması suç mu?

Yangın riski gibi komik bir nedenle mahalleyi “Afet Riskli Alan” ilan ettiniz. Nedir amacınız? Kimler buradan rant elde etme hayalinde?

Belediye yönetimini halkına karşı açık ve samimi olmaya davet ediyoruz.

CHP Hendek İlçe Başkanlığı


 

Yorumlar (1)
sefa 9 yıl önce
chp nin en azından bu konuda daha aktif olması gerekiyor. açıklama sanki kerhen yapılmış gibi.çok eğreti duruyor.
19
kapalı