banner194

Kampanyaya o da destek verdi

AK Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Ali İnci, “Kampüs'ten Afrika'ya 1 Kuyu 1 Göz Açmaya” kampanyası standına yaptığı ziyarette " Yaptığınız iş çok kıymetli, bir el uzatmak, çıkmazda olan birine yardım edebilmek paha biçilemez bir değere sahip.” dedi.

Kampanyaya o da destek verdi

İnci, “Afrika’da 300 milyon insan temiz su kullanamıyor”

Kampüs'ten Afrika'ya 1 Kuyu 1 Göz Açmaya
İnci, kampanyaya destek verdi

“Hayırlı işlerde yarışınız”
Ali İnci, Sakarya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları tarafından Üniversite Kampüsünde kurulan standı ziyaret etti. “Kampüs'ten Afrika'ya 1 Kuyu 1Göz Açmaya” kampanyası standında öğrencilerle yakından ilgilenen İnci, öğrencilerden de bilgi aldı. Yapılan yardımlarla bir adet su kuyusunun açılacağı ve 100 kişinin de katarakt ameliyatının gerçekleştirileceğini öğrenen Ali İnci: "“Afrika’da 300 milyon insan temiz su kullanamıyor. Bu insanların dertlerine derman olmaya çalışmanız çok anlamlı. Size yakın ya da uzak, dünyanın neresinde olursa olsun, yardıma ihtiyacı olanlar için Hayırlı işlerde yardım etmek için gayret etmeliyiz" dedi.
Susuzluktan insanlar ölüyor
Sakarya Üniversitesi öğrenci topluluklarının önemli çalışmalarla hem üniversiteye hem de Sakarya'ya büyük katkılar sağladığına vurgu yapan Ali İnci, susuzluğun Afrika’nın en büyük sorunu olduğunu belirterek, “Sırf bu yüzden her yıl yüz binlerce insan, susuzluk ve sağlıksız su kaynaklarından oluşan nedenlerle hayatını kaybediyor. Üstelik bu kayıpların çok büyük bir çoğunluğunu 5 yaş altı çocuklar oluşturuyor. Sizler bir kuyu bir göz kampanyası ile bu probleme katkı yapmaya çalışıyorsunuz. Yaptığınız iş çok kıymetli, bir el uzatmak, çıkmazda olan birine yardım edebilmek paha biçilemez bir değere sahip. Duyarlılığınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum.”dedi. İnci, kampanyaya katkıda bulunarak stand defterini imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

21 nci yüz yıl içindeyiz ve hala anadolu'da suyu olmayan köylerimizde vatandaşlarımız mağdur durumda inim inim inlerken neden afrika? "biz büyük bir devletiz.(!)" diyeceksiniz. eğer biz o kadar büyük bir devlet isek, önce kendi ülkemizde yaşayan vatandaşların ve köylerin su problemini halletmemiz gerekmez miydi?

SIRADAKİ HABER