banner194

Hendek'in İnci'si Söğütlü'de Ziyaretlerde bulundu

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Söğütlü ziyaretinde başkanlık sistemi hakkında bilgi veren İnci, 80 milyona dayanan ülke nüfusunun cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te 100 milyona ulaşacağını belirterek, mevcut idari, siyasal, bürokratik ve parlamenter sistemle ülkenin başarıyla yönetilmesinin neredeyse imkansız hale geldiğini söyledi.

Hendek'in İnci'si Söğütlü'de Ziyaretlerde bulundu

Halk AK Parti’ye güveniyor

İnci sahada herşeyin çok iyi olduğu belirterek, “Ben 7 Haziran’da sandıklarda ikinci büyük devrimin yaşanacağı kanaatindeyim. Sandıklar açıldığında da herkes bunu görecek. Sessiz çoğunluk, makul çoğunluk hala siyasal istikrarın devam etmesi gerektiğine inanıyor. Hizmetlerin de ancak AK Parti eli ile olacağına inanıyor.”dedi. AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, Söğütlü’de büyük bir sevgi ile karşılandı. “Söğütlü’deki evine hoş geldin Ali Başkan” yazılı pankartla karşılanan İnci, duygulu anlar yaşadı.

Ak Parti bu coğrafyanın ümididir

 Söğütlü teşkilatına ve Söğütlü halkına teşekkür eden İnci,  “Sahada da olağanüstü güzel bir çalışma var. Söğütlü önemli bölgelerimizden bir tanesidir. Sahaya her çıktığımızda AK Parti’nin bu toplumun bütün kılcal damarlarına yayıldığını görüyoruz. AK Parti halkımızın söylemiyle bu coğrafyanın ümididir. Biz bunu her attığımız adımda, her dokunduğumuz insanda, her sıktığımız elde, her göz göze geldiğimiz vatandaşımızda görüyoruz. AK Parti Türkiye’nin partisidir. Bütün insanların partisidir. Şimdi Türkiye’nin partisi olmanın ötesinde aslında bu coğrafyanın vicdanı, bu coğrafyanın partisi haline gelmiştir” dedi.

Başkanlık sistemi gelmeli


İnci, sözlerine şöyle devam etti: "Giderek tıkanan sistemi aşmanın en önemli yolu başkanlık sistemidir. Hemen her ülkenin kendine has özelliklere sahip başkanlık veya yarı başkanlık sistemi var. Türkiye’de dünyadaki modern örneklerle donatılmış ancak bizim ülkemizin koşullarına göre dizayn edilmiş başkanlık ya da yarı başkanlık sistemi uygulanmalıdır. İnsan merkeziyetçi bir yapı ile idari, siyasi ve bürokratik açmazlar aşılarak, temsiliyet oranı artırılarak ve halkın yönetime katılımı daha fazla artırılarak parlamenter sistemin getirdiği bugünkü hantal yapı aşılacaktır. Erdoğan’ın savunduğu başkanlık sistemi, ülkemizdeki birçok demokratikleşme sorununa da kalıcı çözüm getirecektir”


Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci’ye Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Söğütlü eski Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, AK Parti Söğütlü İlçe Başkanı Adem Fidan, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi eşlik etti. İnci ve beraberindekiler esnafları ziyaret ederek ev ve kahvehane toplantılarına katıldılar. Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 4 yıl Önce

akp bu gün türkiye'nin değil, arap coğrafyasının bir partisi haline gelmiştir.erdoğan ne derse aynısını papağan gibi tekralayan siyasilerden o bahsettiğin sessiz çoğunluk nefret eder hale geldi. arınç, bunun farkına vardı vardı ama siz hala hayal alemindesiniz. bırakın başkanlığı, sözde istikrarı derdiniz bir, hedefiniz bir. biz anlamayan %50 değiliz. durumunuz bu sefer hayli ciddi. bırak erdoğan'ın laflarını tekrarlamayı da "sözde sakaryanın incisi (!)" olarak bu seçimde de hendek'ten %85 almayı taahhüt edebiliyor musun? sen esas onu söyle.

Bir Hendekli
Bir Hendekli - 4 yıl Önce

dobra dobra konusmamiz gerekiyor ise %85 ancak ruyasinda gorur.

SIRADAKİ HABER