BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu mübarek üç ayların habercisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Türk - İslam aleminin kandilini kutladı.

MANEVİ BİR FIRSAT

Dinimizde Recep, Şaban ve Ramazan olarak bilinen ve üç ayların başlangıcını müjdeleyen, Regaip Kandiline erişmenin mutluluğu içerisindeyiz diyen Başkan Babaoğlu, “Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Regaib Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz.

REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Bu gecede sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, gayret göstermeli, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeliyiz. Aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin ve üç ayların tüm insanlığa sağlık, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Rabbim kıldığımız namazlarımızı, ettiğimiz dualarımızı kabul buyursun. Regaib Kandilimiz mübarek olsun” dedi.

CAMİLERDE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNACAK

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Hendek Müftülüğünün düzenlemiş olduğu program kapsamında Hendek Merkezde bulunan Yeni Cami, Orta Cami, Büyük Cami ve Rasimpaşa Camileri başta olmak üzere Yeşilyurt, Çamlıca, Puna ve Eseler Kuba Camilerinde mevlid-i şerif okunacak. Ayrıca kandil programları sonrasında belediye ekipleri tarafından vatandaşlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edilecek” denildi.

Editör: Hendek Haber