Hendek’te 24 Kasım Öğretmenler günü bir dizi etkinlikle kutlandı. Hendek Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan program ardından Ticaret Merkezi Konferans Salonunda devam etti.

Öğretmenler Günü Hendek’te Tören ve Etkinliklerle  Kutlandı

KAYMAKAMLIK BİNASI ÖNÜNDE

Hendek Kaymakamlığı önünde düzenlenen törene Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çekikçioğlu, Siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Hendek Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çekiçcioğlu tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik daha sonra Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda devam etti.

Öğretmenler Günü Hendek’te Tören ve Etkinliklerle  Kutlandı

ETKİNLİK VE ÖDÜL TÖRENİ

Hendek Kaymakamlık binası önündeki törenin ardından protokol üyeleri Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Nene Hatun Anaokulu öğretmeni Selay Çolak’ın yemin ederek yeni atanan öğretmenler adına konuşmasının ardından Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çekiçcioğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Öğretmenler günü mesajı okundu. Program, Cumhuriyetin ilk yıllarında Anadolu ve Öğretmenler konulu tiyatro gösterisi ile devam edip, öğrencilerin gitar eşliğinde şarkılar söylemesi ile devam etti. Daha sonra emekli olan öğretmenler adına Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır tarafından Hizmet Şeref Belgelerinin takdimi yapıldı. Son olarak şiir yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri takdim edilerek program son buldu.

Öğretmenler Günü Hendek’te Tören ve Etkinliklerle  Kutlandı

BAŞKAN BABAOĞLU ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu günün anlamı dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında hain terör saldırıları sonucunda şehit düşen, ayrıca bir sebeple hayatını kaybetmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor; emekli ve çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Öğretmenler Günü Hendek’te Tören ve Etkinliklerle  Kutlandı

Haber. : Hendek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Basın Bülteni

Öğretmenler Günü Hendek’te Tören ve Etkinliklerle  KutlandıÖğretmenler Günü Hendek’te Tören ve Etkinliklerle  Kutlandı