Yeni Mahalle Camii İbadete açıldı

İlk Cuma namazı kılındı

Hendek Yeni Mahalle Camii dualarla ibadete açıldı.

Hendek Müftülüğü tarafından düzenlenen açılış programına Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Sakarya Büyükşehir Başkan Vekili Şenay Sakal, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Garnizon Komutanı Yzb. Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış, Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan, Yeni Mahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli, caminin yapımında katkısı olan başta Kaymakam, belediye başkanı, işadamları olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hendek hafızları ve camileri ile ünlü bir yerdir

İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin de bir konuşma yaparak “ Bugün burada yeni bir cami açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimiz yüzyıllardır bu heyecanı hep yaşıyor ve yaşatıyor. Günümüze kadar milletimiz camileri imar etmeye devam etti ve bugün de devam ediyor. Bu İslam dininin tebliğine büyük bir katkı sağlıyor. Camimizin yer tahsisinde belediye başkanımızın emeği oldu kendilerine teşekkür ediyoruz. Kaymakamımıza ve caminin imarında katkı sağlayan kurum kuruluş, hayırseverler ve firmalara teşekkür ediyoruz. Hendek hafızları ve camileri ile ünlü bir yerdir, inşallah devam ettireceğiz.  “ dedi.

Önemli olan camilerin büyük olması değil ihtiyacı karşılamasıdır

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Yeni Mahalle Hendek ilçemizin en gelişmiş mahallesidir. Buranın bir cami ihtiyacı vardı ve muhtarımızın talebiyle yapılması gerekenleri yaptık. Belediyemizin sunmuş olduğu projeye uygulandı ve güzel bir cami oldu. Büyük camilerimiz mevcut. Mahalle aralarında bu tarz camilere ihtiyaç var. Önemli olan camilerin büyük olması değil, ihtiyacı karşılamasıdır. En büyük teşekkürü, işçilerimiz hak ediyor, onların çok büyük emekleri vardır. Hendek’te bu kadar kısa sürede tamamlanan bir camimiz yok, katkı sağlayan tüm işadamlarımıza sanayicilerimize ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Allah burada çok güzel ameller etmeyi ve namaz kılmayı nasip etsin inşallah “ diyerek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Bizim milletimizin gönlü zengindir

Kaymakam Orhan Burhan da hayırlı olsun dileklerinde bulunarak “  Öncelikle belediye başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeni Mahalle en gelişmiş mahallemiz. Bizim milletimizin gönlü zengindir. Camilerin yapımında bugüne kadar katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bu caminin yapımında katkı sağlayanlara ve en büyük destekçi olan AKPA Alüminyum Fabrikasına ayrıca teşekkür ediyoruz. Allah böyle eserlerin yapımında katkı sağlayanlara Rahmeti ile muamele eylesin. İnşallah böyle eserlerin açılışında yine hep birlikte oluruz “ dedi.  

Konuşmaların ardından, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin’in ettiği dua ile Cami ilk Cuma namazını kılmak üzere ibadete açıldı.