GSB YURTLARINDA EŞ ZAMANLI TATBİKAT

Sakarya Yurt Müdürlüğünde gerçekleştirilen tatbikatına Sakarya Vali Yardımcısı Murat Karasu, Sakarya Gençlik ve  Spor İl Müdürü Nevzat İnanç Afad il Müdürü Hüseyin Kaşkaş, ve AFGD Genel Başkan Yardımcısı Av. Ali Samet Özkurt Un yanı sıra toplam 40 personel 14 AFGD üyesi gönüllü gözlemci ve refakatçi olarak katıldı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 12 Yurt Müdürlüğünde gerçekleşen tatbikata, GSB Yurtlarında çalışan 541 personel, 25 gönüllü, 37 AFAD personeli ve 7724 öğrenci katıldı.

Hendek'te  Yurtlarda  Eş Zamanlı Tatbikat Zili Çaldı…

Gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği, deprem anında siren çalmasıyla öğrencilerin ilk olarak "Çök-Kapan-Tutun" yöntemi uygulanarak sarsıntının geçmesini beklemeleri sağlandı. Gerçekleştirilen tatbikatta, yurtlardan öğrenciler AFAD ekipleri, GSB personelleri ve AFGD üyesi gönüllü gözlemci ve refakatçileri eşliğinde tahliye edilerek acil toplanma yerlerine yönlendirildi. 

Acil toplanma bölgesinde konuşma yapan, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç” 9  Kasım 2011 Van depreminin yıldönümüne denk gelen bu tatbikatları mız ayrı bir anlam kazanmış oldu. Sakarya’da bir deprem bölgesi bu tür tatbikatlar önem arz etmektedir. Tatbikatta emeği geçen tüm paydaş ve kurum personellerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Hendek'te  Yurtlarda  Eş Zamanlı Tatbikat Zili Çaldı…

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş;"2022 yılı tatbikat yılı olması münasebetiyle bu çerçevede de GSB tarafından birlikte organize edilen eş zamanlı tatbikatımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Kuzey Anadolu Fay hattı Sakarya’dan geçtiği için bu tür tatbikatlar önem arz etmektedir.Adapazarı’nı zemininin çok zayıf bir yapıda Sakarya İlinin de içinde bulunduğu Marmara Bölgesi’nde 3 kol halinde uzanmakta ve önemli bir deprem tehlikesine neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı her an tetikte olmamız gerekiyor. Tatbikatta görev alan mesai arkadaşlarıma, GSB İl Müdürlüğü personellerine ve duyarlı olan tüm öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.