Yeni Hendek Devlet hastanesi ihalesi incelemeye takıldı

Sakarya Hendek de Yeni yapılacak devlet hastanesinin ihalesini SEÇ inşaat aldı. Ancak ihale, itiraz nedeniyle Kamu İhale Kurumu (KİM) tarafından incelemeye alındı.

Hendek Haber 17.11.2011, 10:08
Yeni Hendek Devlet hastanesi ihalesi incelemeye takıldı

 Yeni yapılacak devlet hastanesinin ihalesini SEÇ inşaat aldı. Ancak ihale, itiraz nedeniyle Kamu İhale Kurumu (KİM) tarafından incelemeye alındı.Hendek’te ilçe merkezi ile sanayi bölgesi arasında yapımı planlanan ve ihalesi yapılan yeni hastanesi, Kamu İhalesi Kurumu’ndan çıkacak karara kaldı. Ankara’da yapılan ve çok sayıda firmanın katıldığı ihalede, yeni devlet hastanesi nin yapımını SEÇ adlı inşaat firmasının kazandığı öğrenildi.


Ancak, bir itiraz nedeniyle, ihale Kamu İhalesi Kurumunca incelemeye alındı.Kamu İhale Kurumu’nun katılan firmaları ve teklifleri değerlendirdiği belirtirken,


Hendek’ten de kararının bir an önce çıkması ve hastane inşaatının başlatılması  için  girimler başlatıldı.Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Şenay Sakal konuyla ilgili unları söyledi:“TOKİ tarafından ihaleye çıkartılan, yeni hastanenin ihalesini SEÇ İnşaat firmasının aldığını öğrendik. Ancak şuan itiraz olmuş, ihale şuanda inceleniyor.
 Biz de biran önce sonu alınmasını bekliyoruz.


Bu hastane Hendek için çok önemli. Bir an önce temeli atılsın ve hızla bitirilerek, halkımızın hizmetine açılmasına çalışıyoruz.


Öte yandan tam donanımlı ve 100 yataklı olması planlanan yeni hastanenin 30 milyon liraya mal olması planlanıyor.”


Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu