Üniversiteye Gitmeden Bilinçleniyorlar

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezinin düzenledikleri uyuşturucu İle Mücadele semineri İlçemiz Yeni Mahalle Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde devam etti.

Hendek Haber 30.03.2016, 11:23 30.03.2016, 11:32
Üniversiteye Gitmeden Bilinçleniyorlar
Lise son sınıf öğrencilerle bir araya gele yetkililer, öğrencilere uyuşturucu maddelerden korunma yolları konusunda bilgi verdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri tarafından verilen seminerde öğrencilere uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında detaylı bilgi verildi. Ergenlik döneminde gençler üzerinde arkadaşları daha etkili olduğu, gençler bu dönemlerinde aileden uzaklaşabildiği ve arkadaşları ile daha da yakınlaşabildiği belirtildi.

Oluşan arkadaş grupları gençlerin davranışlarını şekillendirmede ve sosyal kuralları benimsemede bireyler üzerinde çok etkili olduğu, yanlış arkadaşlıkların gençleri suça sürüklediği ve istenmeyen mağduriyetlerin yaşanmasına sebebiyet verdiği anlatıldı.

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, fizik ve ruh üstünlüğüne sahip topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinin anlatıldı. 
Yorumlar (0)