Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu Hızla Devam ediyor

Hendek Belediyesi, 2. OSB girişinde yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu projesinin inşaatı hızla devam ediyor.

Hendek Haber 05.02.2013, 11:00 05.02.2013, 12:08
Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu Hızla Devam ediyor
 Dev eser hızla yükseliyor

Eğitime dev katkıHendek Belediyesi, 2. OSB girişinde yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu projesinin inşaatı hızla devam ediyor. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 2009 yılında söz verdiği projelerden birine daha başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi.OSB girişinde


Hendek’te 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 17 bin 100 m2 alana kurulacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu’nun plan, proje, keşif ve uygulama çalışmalarının ardından yapımına başlandı.  Hendek Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları inceleyen Başkan İnci, söz verdikleri bir projeye daha başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İnci, Sakarya Üniversitesi’ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü yaptıklarını belirterek, Meslek Yüksekokulu projesiyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını söyledi.
5 blok 15 bin 339 m2


Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu’nun öğrenci kapasitesini artırmak ve Hendek’te bulunan 2. OSB’nin ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmek için 2. OSB girişine yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu, toplan 4 bloktan oluşuyor. 1353 m2 olan A Blok’un kolonları atılırken, 990 m2 olan B Blok’un temel demirleri biterek beton dökme aşamasına geldi. 733 m2 olan C Blok ve 737 m2 olan D Blok’un ise temel kazı çalışmalarına başlanıyor. 1300 m2 olan E Blok’un temel çalışmaları ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Toplam 5113 m2 tabana oturacak olan MYO 3 katlı ve 15.339 m2 kullanım alanına sahip olacak.Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek OkuluYaklaşık olarak 6 milyon TL’ye mal olacak olan yüksekokulun 3 milyon TL’si Ülker grubu tarafından finanse ediliyor. Hendek’in eğitim şehri olacağını söyleyen İnci, “İlçemizin hak ettiğine inandığımız üniversite şehri olmasına katkı sağlamanın mücadelesi ve uğraşı içersindeyiz. Biz buna gönülden inanıyor ve inandığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz.” Diyerek önümüzdeki günlerde temel atma programını gerçekleştireceklerini belirtti. 6500 m2 olan Hendek Gençlik Merkezi’ni 124 günde tamamladıklarına dikkat çekerek Meslek Yüksekokulu’nu da kısa bir süre de tamamlayacaklarını belirtti.
Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu