Polisin Okul Denetlemeri Sonuç Vermeye Başladı

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü eğitim - öğretim döneminin başlamasıyla birlikte okul ve internet kafe denetlemelerine başladı.

Hendek Haber 05.10.2016, 08:01
Polisin Okul Denetlemeri Sonuç Vermeye Başladı

POLİSİN OKUL DENETLEMERİ SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

Okul önlerinde öğrencilerle birebir iletişime geçen ekipler öğrencilerin sorunlarını bizzat yerinde dinlediler.
İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe merkezinde eğitim ve öğretim veren okullar da ve internet kafelerde denetleme yapmaya başladı.

OKUL ÇEVRESİNDE ARTIK YABANCI ŞAHISLAR DOLAŞAMIYOR

Okulların açılmasıyla birlikte okullar çevresinde denetleme yapan ekipler, okul haricinde olan yabancı şahıslar hakkında Kabahatler Kanunun Emre Aykırı Davranıştan dolayı ceza yazıyor. Geçen yıllarda ekiplerin ceza yazması sonucunda okullar çevresinde artık yabancı şahısların olmadığı tespit edildi. İnternet kafeleri sık sık denetleyen ekipler, okul saatlerinde internet kafelerde oyun oynayan gençleri ailelerine bildiriyor. Okul saatinde kafeye öğrenci alan iş yeri sahipleri hakkında da işlem yapıyor. Denetlemelerin sıklıkla yapılması sonucunda ise iş yeri sahipleri öğrenci almaya cesaret edemiyor.

 Emniyet yetkilileri, “çocuklarımızın ve geçlerimizin eğitimlerini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde tamamlayabilmeleri önceliklerimizdendir. Öğrencilerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak, bu hizmetlere ilişkin koruyucu, önleyici ve destekleyici güvenlik tedbirlerini almak görevimizdir” dedikten sonra, okul ve internet kafe denetlemelerinin aralıksız devam edeceğini belirttiler.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
12°
açık