banner194

Park Sorunu Nasıl Çözülecek ?

Hendek'te yapılan Otopark'a rağmen araç yoğunluğu ve sürücülerin umursamazlığı şehir içi tarafiğinde büyük sıkıntı yaratıyor..

Park Sorunu Nasıl Çözülecek ?
banner180

Hendek'te hızla artan araç sayısına paralel olarak şehir merkezindeki park sorunu da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Merkezdeki otopark gün içinde tıklım tıklım dolarken, araç sürücüleri çarşı içinde ikinci şeritte park ederek maddi hasarlı kazalara ve park yüzünden kavgalara davetiye çıkartıyorlar.

Mobese sisteminin de bulunmadığı şehir merkezinde trafik ekipleri meydanda düzeni sağlamaya çalışsa da duyarsız araç sürücülerinin cadde ortasında ikici şeritte   usulsuz  park edip trafiği aksattıkları görülüyor. Beraberinde maddi hasarlı kazaların yanısıra park yeri tartışmaları nedeniyle yaralamalı kavgalara da dönüşen  asayiş sorunlarına neden olan usulsuz park sorununun bir an önce çözülmesi için etkin bir denetleme ve cezalandırma yöntemi uygulanması gerektiği ifade ediliyor...

Vatandaş Tepkili

Öte yandan usulsüz park şikayetleri ve çarşı içinde yaşanan trafik keşmekeşi hem sürücülerin hemde esnafın tepkisini çekiyor. Sürücüler denetimlerin arttırılarak usulsüz park edenlere yada park ihlali yapanlara yönelik cezaların artmasını isterken diğer yandan da başka alternatiflerinin olamamasından şikayetçiler. Merkez otoparkında yoğunluğu kaldıramadığını ifade eden ''sürücüler kısa süreli işlerimiz için bile dakikalarca park yeri bakıyoruz bulamayınca da mecburen ikinci şeritte kısa süreli park ediyoruz'' şeklinde kendilerini savunuyor. Esnafsa özellikle çarşı merkezinde park nedenieyle sık sık tartışmalar yaşanmasının yarattığı asayiş sorunundan şikayetçi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET AKTAŞ
MEHMET AKTAŞ - 4 yıl Önce

1- şehi̇r i̇çi̇ kapali yollar açilsin.
2-zeki̇ cömert parkina katli veya katsiz otopark yapilsin. pi̇s ve boş duruyo.

vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

bu araçlar yüzünden hendekte her gün maddi hasarlı kazalar meydana geliyor herkes uyuyor mu biri bu konuda çözüm üretmeli, kaldırımlar babalarının malımı çekip gidiyorlar.

ismail.
ismail. - 4 yıl Önce

yeni yapılan binalada park mecburiyeti getirilsin. yeni teknoloji takip edilsin. dönme dolap park sistemi gayet güzel. bu tür yapılarla merkezde özel park alanları oluşturabilir. mesela park yerinde 10 tane dönme dolap park sistemi kurulsa 250 arac alır. kaplıcağı yerde 30 taksinin yanyana gelmesi kadardır. buna benzer şehrin boş yerlerinde özel teşvik edilerek bu parklardan kurulabilir. ancak bundan sonra polis merkezde park olayına müdahale edebilir. esnafta muzdarp vatandaşta.

SIRADAKİ HABER